Olsztyn. Pijana matka z dzieckiem w pociągu. Miała 2,7 promila

2021-10-11 10:40
Pociąg, zdjęcie poglądowe
Autor: SHUTTERSTOCK Pociąg, PKP, Intercity, Polregio, kolej elektryczna, dojazd, ,komunikacja

Kompletnie pijana kobieta wybrała się z dzieckiem w podróż pociągiem do Olsztyna. Obsługa pociągu zawiadomiła o tym policję. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie 31-latka. Dziecko trafiło pod opiekę matki pijanej kobiety. Sprawą zajmie się sąd rodzinny.

W niedzielę (10 października) oficer dyżurny olsztyńskiej policji otrzymał zgłoszenie od obsługi pociągu relacji Wrocław-Olsztyn, że w jednym z wagonów matka prawdopodobnie sprawuje opiekę nad dzieckiem po pijanemu. Na terenie dworca policjanci znaleźli wskazaną 31-latkę wraz z jej 7-letnim synem. Kobieta była kompletnie pijana, miała problemy z utrzymaniem równowagi. Badanie alkomatem wykazało w jej organizmie ponad 2,7 promila alkoholu. Po chwili na miejscu pojawiła się matka 31-latki, której przekazano chłopca pod opiekę.

- Policjanci z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu rodzinnego. Zadaniem sądu będzie dokładne zbadanie sytuacji oraz sprawdzenie czy nieodpowiedzialna matka swoim zachowaniem nie naraziła dziecka na niebezpieczeństwo - informuje sierż. szt. Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Olsztyn. Dziewczynka wyszła się pobawić. Do domu wróciła radiowozem

Sonda
Czy kary za przemoc wobec dzieci powinny być bardziej surowe?
Owad ukąsił dziecko. Policyjna eskorta do szpitala
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE