Olsztyn: Pijana pracownica w centrum handlowym. Alkomat wykazał 2 promile

2021-03-05 15:02 sch
Pijana kobieta w pracy w Olsztynie
Autor: Pixabay Pijana kobieta pracowała w Olsztynie. Miała 2 promile alkoholu.

W jednym z centrów handlowych w Olsztynie, 54-letnia kobieta wykonywała swoje obowiązki pracownicze, mając ponad 2 promile alkoholu. Teraz grozi jej kara aresztu, grzywny, a nawet dyscyplinarnego zwolnienia z pracy.

W czwartek (4 marca) po godzinie 18:00 olsztyńscy policjanci interweniowali na terenie jednego z centrów handlowych znajdujących się przy ul. Sikorskiego w Olsztynie. - Zgłoszenie dotyczyło podejrzenia wykonywania obowiązków służbowych przez nietrzeźwą pracownicę centrum handlowego - informuje podkom. Rafał Prokopczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Badanie alkomatem w tym przypadku było jedynie potwierdzeniem przypuszczeń przełożonych, ponieważ już na pierwszy rzut oka było widać, że 54-latka jest kompletnie pijana. Alkomat wykazał obecność ponad 2 promili alkoholu. 54-latka przyznała się do wypicia alkoholu w pracy, ale i tak nie uniknie odpowiedzialności za swoje zachowanie.

Zgodnie z kodeksem wykroczeń może jej grozić kara aresztu czy grzywny. Kobieta musi również się liczyć z konsekwencjami ze strony pracodawcy, który ma prawo do wyciągnięcia negatywnych konsekwencji wobec pracownika wykonującego obowiązki służbowe w stanie nietrzeźwości.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Tym razem mu się nie upiekło! Pijany piekarz piekł ciastka. Miał 3,5 promila

Super Raport 05.03 (Goście: Włodzimierz Cimoszewicz - były premier oraz prof. Antoni Dudek - historyk), Sedno Sprawy: Janusz Korwin-Mikke
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE