Olsztyn. Po pijaku wjechał w drzewo. Wszystko się nagrało!

2022-01-25 8:43
Olsztyn. Wjechał w drzewo na ul. Żołnierskiej
Autor: KMP Olsztyn Olsztyn. Wjechał w drzewo na ul. Żołnierskiej. Wcześniej pił alkohol.

W weekend olsztyńscy policjanci interweniowali w sprawie zdarzenia na skrzyżowaniu ulic Żołnierskiej i Głowackiego. 44-letni kierowca volkswagena nie dostosował prędkości do warunków na drodze, stracił panowanie nad autem, po czym "skosił" znak drogowy i wjechał w drzewo. Okazało się, że 44-latek był pijany. Stracił prawo jazdy. Wideo ze zdarzenia udostępniła Komenda Miejska Policji w Olsztynie.

W sobotę (22 stycznia) olsztyńscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego w rejonie skrzyżowania ul. Głowackiego i Żołnierskiej. - Kierowca osobowego volkswagena, prawdopodobnie na skutek niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad autem. Następnie zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie na poboczu najpierw uderzył w znak drogowy, a potem w drzewo - mówi sierż. szt. Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Interweniujący policjanci wyczuli od kierowcy silny zapach alkoholu. 44-latek przyznał funkcjonariuszom, że pił wcześniej alkohol. Mężczyzna trafił do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań. Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu kierującemu prawa jazdy.

Jeżeli okaże się, że mężczyzna prowadził pojazd po pijanemu, będzie grozić mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie zdarzenia drogowego.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Drogowy horror w Tołkinach. Nie żyje 12-letnie dziecko. Wbiegło wprost pod ciężarówkę?!

Olsztyn. Wjechał w drzewo na ul. Żołnierskiej
Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE