Olsztyn. Tragiczny wypadek zabrał życie rodzeństwu. Nowe ustalenia w sprawie

2022-01-24 8:54
Olsztyn. Tragiczny wypadek zabrał życie rodzeństwu. Nowe ustalenia w sprawie
Autor: POLICJA, PAWEŁ KICOWSKI/SUPER EXPRESS Olsztyn. Tragiczny wypadek zabrał życie rodzeństwu. Nowe ustalenia w sprawie

Dobiega końca śledztwo ws. tragicznego wypadku, do którego doszło 11 listopada 2021 r. w Olsztynie. Na skrzyżowaniu ulic Bałtyckiej i Rybaki zginęło młode rodzeństwo: Weronika i Sebastian. Prawdopodobnie w połowie lutego gotowy będzie akt oskarżenia wobec sprawcy tragicznego wypadku.

Postępowanie w sprawie tragicznego wypadku, do którego doszło 11 listopada 2021 r. na ul. Bałtyckiej prowadzi Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ. "Gazeta Wyborcza Olsztyn" ustaliła, że śledztwo dotyczące tego zdarzenia zmierza do końca. - Akt oskarżenia powinien być gotowy w połowie lutego - powiedział Arkadiusz Szulc, prokurator rejonowy Prokuratury Olsztyn-Północ.  Śledczy wystąpili do sądu o przedłużenie na kolejne trzy miesiące aresztu dla Zbigniewa G., podejrzanego o spowodowanie wypadku. Przemawia za tym m.in. jedna z dwóch opinii biegłych. - Z tej opinii biegłego wynika, że sprawcą tego tragicznego zdarzenia na pewno nie jest kierująca samochodem, w który uderzył podejrzany. Taki wątek sugerowała obrona podejrzanego - mówi prokurator Szulc. Zanim śledczy skierują akt oskarżenia do sądu, śledczy czekają na jeszcze jedną opinię biegłego. - Chodzi o możliwość ustalenia z zapisów tzw. sterowników z auta podejrzanego, które by wskazały prędkość poruszania się auta przed zdarzeniem oraz moment rozpoczęcia hamowania - mówił prokurator Szulc "Wyborczej Olsztyn".

Miejsce wypadku, w którym zginęli Weronika i Sebastian. Zobacz zdjęcia

Śmierć rodzeństwa w wypadku

Tragedia wydarzyła się na skrzyżowaniu ulic Bałtyckiej i Rybaki w Olsztynie. Weronika kierowała audi, obok siedział Sebastian. 11 listopada wieczorem w ich samochód wjechało inne, rozpędzone audi. Według biegłych, 39-letni Zbigniew G. pędził z prędkością 190 km/h. Młode rodzeństwo zginęło na miejscu. Nie mieli szans. Zbigniew G. uciekł on pieszo z miejsca zdarzenia i był poszukiwany przez policję w Olsztynie. Po trwających kilkanaście godzin poszukiwaniach został zatrzymany. Zbigniew G. usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki i z miejsca zdarzenia, za co grozi do 12 lat więzienia.

Pogrzeb Weroniki i Sebastiana. Zobacz zdjęcia z uroczystości

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?
Pogrzeb Weroniki i Sebastiana. Ostatnia droga rodzeństwa.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE