Tramwaj Olsztyn

i

Autor: Pixabay Tramwaj w Olsztynie

Olsztyn: Poważne utrudnienia w ruchu. W weekend nie pojedziemy tramwajem

2022-07-07 12:00

Przed nami poważne zmiany na drogach Olsztyna. Wszystko ma związek z rozbudową infrastruktury tramwajowej. Oznacza to poważne zmiany dla kierowców, ale także pasażerów komunikacji miejskiej. Co się zmieni? M.in. w weekend nie będziemy mogli skorzystać z tramwaju. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Weekend bez tramwajów w Olsztynie. Później tylko linia numer 2

W piątek (8 lipca) o godz. 22 wykonawca rozbudowy infrastruktury tramwajowej w Olsztynie przystąpi do wprowadzania istotnych zmian w organizacji ruchu w rejonie przebudowy na al. Piłsudskiego, ul. Kościuszki, ul. Głowackiego i ul. Żołnierskiej, w tym do zmiany tras ciągów pieszych. W dniach 9-10 lipca nie będą kursować tramwaje i będzie uruchomiona zastępcza linia autobusowa Z-2. Kursowanie tramwajów zostanie wznowione w poniedziałek (11 lipca), ale tylko na linii nr 2, za to ze zwiększoną częstotliwością.

Przeniesienie przystanku "Skwer Wakara"

To nie koniec zmian. Przystanki autobusowe "Skwer Wakara" zostaną przeniesione na ul. Reja i będą tam obsługiwane w obydwu kierunkach linie nr 105, 106, 107, 111, 113, 117, 120, 128, Z-2, Z-3 oraz N-01. Zmianie ulega trasa linii 109, dlatego zostanie zawieszony przystanek autobusowy "Filharmonia" na ul. Kościuszki (w obydwu kierunkach).

ZOBACZ TEŻ: Telenowela z aresztem dla kobiet w Ostródzie. Cena obniżona o prawie połowę!

Co jeszcze zmieni się na ulicach Olsztyna?

Jak informuje Urząd Miasta w Olsztynie, ulica Reja zostanie wyłączona z ruchu od ul. E. Plater do ul. Kościuszki z dopuszczeniem dojazdu do posesji oraz autobusów komunikacji miejskiej obsługujących przeniesione przystanki "Skwer Wakara".

Przejazd ul. Kościuszki od dworca w kierunku Śródmieścia będzie możliwy poprzez ulice Mickiewicza i Kopernika. Kościuszki zostanie zamknięta od skrzyżowania z ul. Mickiewicza za wyjątkiem dojazdu do posesji, w tym do Szkoły Podstawowej nr 2.

Przejazd ul. Kościuszki od ul. Niepodległości w kierunku Śródmieścia będzie możliwy od ronda na skrzyżowaniu z ul. E. Plater do al. Piłsudskiego, natomiast objazd do dworca zostanie wyznaczony poprzez ul. Żołnierską i ul. Głowackiego.

Ul. Żołnierska zostanie zamknięta na odcinku od ul. Głowackiego do ul. Kościuszki z wyłączeniem dojazdu do posesji oraz komunikacji miejskiej.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Więcej pociągów z Olsztyna do Warszawy. Prezes PKP podał datę

Źródło: Urząd Miasta Olsztyna

Sonda
Jak często podróżujesz komunikacją miejską?
Tor kolarski "Orzeł" niszczeje od lat. Przykry obraz na Pradze-Południe
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE