Więzienie, areszt

i

Autor: Pixabay Budynki dawnego aresztu śledczego dla kobiet w Ostródzie stoją puste od 2018 roku.

Telenowela z aresztem dla kobiet w Ostródzie. Cena obniżona o prawie połowę!

2022-07-14 13:30

W obecnych czasach niemal wszystko drożeje. W Ostródzie (woj. warmińsko-mazurskie) jest pewien wyjątek. Chodzi o budynki dawnego aresztu śledczego dla kobiet. Starostwo powiatowe w Ostródzie od kilku lat próbuje sprzedać obiekt. Kupca nie udawało się znaleźć czterokrotnie. Starostwo nie składa broni. Cenę wywoławczą ponownie obniżono, tym razem do 890 tys. zł. Pierwotnie obiekt kosztował 1,6 mln zł.

Próby sprzedaży tej nieruchomości ostródzkie starostwo podejmuje od blisko dwóch lat. Początkowo cena wywoławcza wynosiła ponad 1,6 mln zł, potem stopniowo ją obniżano do 1,2 mln zł, jednak przetargi kończyły się wynikiem negatywnym. Tym razem cenę wywoławczą ustalono na 890 tys. zł. Przetarg ma odbyć się 25 sierpnia.

Nikt nie chce aresztu dla kobiet w Ostródzie

W skład kompleksu dziewięciu zabudowań dawnego aresztu wchodzi m.in. główny budynek penitencjarny, wartowania z salą widzeń, magazyny i pomieszczenia administracyjne. Obiekty stoją puste od kilku lat. Starostwo planowało utworzyć tam ośrodek socjoterapii dla młodzieży, ale zrezygnowało ze względu na koszty. Po uzyskaniu zgody wojewody warmińsko-mazurskiego wystawiono nieruchomość na sprzedaż. Według samorządowców nieruchomość jest atrakcyjna, ze względu na swoje położenie - w pobliżu ostródzkiego bulwaru i brzegu Jeziora Drwęckiego, czyli reprezentacyjnej części miasta.

ZOBACZ TEŻ: Student-zwyrodnialec skatował Oliwię do nieprzytomności. Tłukł ją przed domem w urodziny

Areszt dla kobiet zlikwidowany w 2018 r.

Główny budynek dawnego kompleksu penitencjarno-administracyjnego zbudowano przed II wojną światową, prawdopodobnie jeszcze w XIX w. Od początku obiekt pełnił funkcję więzienia. Od 1978 r. był to areszt śledczy dla kobiet, przewidziany na 75 miejsc. Ostatni kapitalny remont przeprowadzono tam w 1973 r. W ocenie służby więziennej, położenie i wymiary działki praktycznie uniemożliwiały rozbudowę jednostki.

Ostródzki areszt dla kobiet był jedną z placówek, które z końcem marca 2018 r. zostały zlikwidowane decyzją resortu sprawiedliwości w związku z reorganizacją funkcjonowania więziennictwa, co miało służyć m.in. optymalizacji kosztów i poprawie warunków służby. Od tego czasu budynki przy ul. Olsztyńskiej są niewykorzystywane. Nieruchomość należy do Skarbu Państwa reprezentowanego przez starostę ostródzkiego.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Zgubili kolegę na środku jeziora. Tak pili, że nie wiedzieli, że wypadł? "Alkohol lał się tam strumieniami"

Sonda
Czy znasz kogoś, kto siedzi teraz w więzieniu?
Sedno Sprawy - Jarosław Gowin
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE