Mikołajki

i

Autor: Pixabay Od 1 lipca strefa płatnego w Mikołajkach.

Zła wiadomość dla turystów. Płatne parkowanie w znanym mazurskim kurorcie. Zmiany od 1 lipca

Od piątku (1 lipca) w Mikołajkach na Mazurach zostanie uruchomiona Sezonowa Strefa Płatnego Parkowania. Opłaty będzie można uiszczać w parkomatach, a za brak ważnego biletu zapłacimy 150 zł kary. Informację przekazał Urząd Miasta w Mikołajkach. Opłaty będzie można wnosić w parkomatach płacąc bilonem, kartą, blikiem oraz przez aplikacje mobilne.

W Sezonowej Strefie Płatnego Parkowania (SSPP) opłaty uiszczane będą z wykorzystaniem parkomatów, a nie jak dotychczas z pomocą inkasentów. - Do SSPP zostanie włączona ul. Dybowska, na której również obowiązywać będzie pobór opłat za parkowanie - podał mikołajski ratusz i dodał, że ulega zmianie organizacja ruchu na ulicy Wawrzyńca Prusa, a odcinek pomiędzy ul. Kajki a ul. Dybowską zostanie przemianowany na drogę jednokierunkową.

Strefę płatnego parkowania podzielono na dwa sektory, w każdym z nich obowiązuje inna taryfa opłat. Sektor A obejmuje ulicę 3 Maja i Plac Wolności. Tu za pierwsze pół godziny postoju trzeba zapłacić 2,20 zł, a za pierwszą godzinę - 4,40 zł. Sektor B obejmuje ulice Wawrzyńca Prusa i Dybowską. W tym sektorze za pierwszą godzinę postoju trzeba będzie zapłacić 3,60 zł.

Opłatami objęto także parkingi miejskie przy Placu Wolności (5 zł za godzinę), Okrężnej i przy CK "Kłobuk" (4 zł za godzinę). Opłaty za parkowanie na placach będą pobierane przez cały tydzień od godz. 8 do godz. 22.

Opłaty będzie można wnosić w parkomatach płacąc bilonem, kartą, blikiem oraz przez aplikacje mobilne. Kara za brak ważnej opłaty parkingowej wynosić będzie 150 zł. Gdy karę uiści się w ciągu 7 dni kalendarzowych po dniu otrzymania wezwania, kara zostanie obniżona do 50 zł.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Olsztyn: Zmiany w organizacji ruchu. Co się zmieni w centrum od 1 lipca?

Sonda
Lubisz wypoczywać nad wodą?
Jan Tomaszewski o transferze Lewandowskiego do Barcelony
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE