Olsztyn w czerwonej strefie, a zakażeń ciągle przybywa! Koronawirus na Warmii i Mazurach

2020-10-16 10:45 sch
Szpital zakaźny w Ostródzie
Autor: PAWEŁ KICOWSKI/SUPER EXPRESS Szpital zakaźny w Ostródzie

Raport o epidemii koronawirusa na Warmii i Mazurach. Od soboty (17 października) Olsztyn znajdzie się w czerwonej strefie. Co gorsze, masowo rośnie liczba osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2 w stolicy woj. warmińsko-mazurskiego! Odnotowano 49 nowych przypadków. W całym regionie jest ich 181. Jest też kolejny śmiertelny przypadek zakażenia. Sprawdź szczegóły!

Koronawirus na Warmii i Mazurach. Pół tysiąca zakażeń w Olsztynie

Nowe zakażenia koronawirusem na Warmii i Mazurach. Od soboty (17 października) Olsztyn znajdzie się w strefie czerwonej, zaktualizowanej w czwartek (15 października) przez Ministerstwo Zdrowia. Ta decyzja nie dziwi, ponieważ w stolicy woj. warmińsko-mazurskiego odnotowano najwięcej zachorowań na COVID-19, a co gorsza masowo pojawiają się kolejne przypadki. W piątek (16 października) potwierdzono 49 nowych zakażeń. W sumie w Olsztynie jest ich już 502. Duże ogniska COVID-19 są w miejscowych szpitalach: MSWiA oraz miejskim.

Koronawirus na Warmii i Mazurach [AKTUALNE DANE]

W sumie na Warmii i Mazurach potwierdzono w ciągu ostatniej doby 181 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, który znowu rozsiany jest po prawie całym województwie (w piątkowym zestawieniu brakuje tylko powiatów gołdapskiego i lidzbarskiego). Od początku epidemii w woj. warmińsko-mazurskim koronawirusem zaraziło się 3286 osób. Wyzdrowiało 1475, z czego 74 w ciągu ostatniej doby.

Zmarło 47 pacjentów. Ostatni śmiertelny przypadek zakażenia COVID-19 to 83-letni mieszkaniec powiatu iławskiego. Zmarł w szpitalu w Ostródzie. Cierpiał na choroby współistniejące.

Koronawirus w Polsce. 132 ofiary ostatniej doby

Tymczasem w całej Polsce od początku epidemii koronawirusem zaraziło się 157 608 osób. Życie straciło 3440 pacjentów. W ciągu ostatniej doby wykryto 7705 nowych zakażeń, a aż 132 osoby zmarły.

Targi Antycovidowe w Expo Kraków

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.