Olsztyn wystawia działki na sprzedaż. Dwie z nich są w centrum

2021-09-17 8:51
Ratusz w Olsztynie
Autor: Urząd Miasta Olsztyna Olsztyński ratusz chce sprzedać trzy działki. Dwie z nich znajdują się w centrum miasta.

Trzy działki w Olsztynie są szykowane na sprzedaż. To dawny Zespół Krytych Obiektów Sportowych przy ul. Głowackiego oraz sąsiadujący z nią teren, a także 13-hektarowa działka zlokalizowaną tuż przy granicy Olsztyna przy wyjeździe w kierunku Ostrzeszewa.

Znamy już ceny wywoławcze nieruchomości, które będą przedmiotem przetargów. Licytacja pierwszych dwóch działek już za dwa tygodnie. To nieruchomość, na której zlokalizowany jest dawny Zespół Krytych Obiektów Sportowych przy ul. Głowackiego oraz sąsiadujący z nią teren. Dwie działki przeznaczone na sprzedaż mają łączną powierzchnię nieco ponad 10,5 tys. m2. Druga próba sprzedaży nieruchomości została zaplanowana na 1 października. Cena wywoławcza terenu to 9 milionów złotych. Przy okazji pierwszej próby sprzedaży nieruchomości, nabywca nie wpłacił wylicytowanej kwoty.

Kolejny przetarg odbędzie się w przyszłym roku. To działka o powierzchni 13 hektarów, zlokalizowana tuż przy granicy Olsztyna przy wyjeździe w kierunku Ostrzeszewa.Cena wywoławcza tej nieruchomości została ustalona na 16,2 mln złotych. - Na terenach zlokalizowanych w pobliżu tego, który wystawimy na sprzedaż prowadzona jest różnego rodzaju działalność gospodarcza, przemysłowa - mówi Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Hulajnogi robią furorę w Olsztynie. Dobra wiadomość dla użytkowników

Ceny mieszkań galopują. Czego możemy się spodziewać w najbliższym czasie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE