Pierwszy transfer Stomilu Olsztyn w tym roku! Przekonał klub golami w sparingu [ZDJĘCIA]

2020-01-22 16:00 SCH

Kibice Stomilu Olsztyn długo czekali na pierwszy zimowy transfer do klubu i w końcu doczekali się! Nowym piłkarzem biało-niebieskich został Jonatan Straus. Pozyskanie akurat tego zawodnika może cieszyć sympatyków "Dumy Warmii" tym bardziej, że 25-latek pochodzi z Nowego Miasta Lubawskiego.

Jonatan Straus - kim jest nowy piłkarz Stomilu?

Jonatan Straus urodził się w 1994 roku. Ma 186 cm wzrostu i gra na pozycji obrońcy. Zazwyczaj występował na lewej stronie defensywy, ale może również występować na środku obrony. Jest wychowankiem Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie. Jako nastolatek grał w innym olsztyńskim klubie, Warmii. Zagrał 50 meczów w Ekstraklasie dla Jagiellonii Białystok i Sandecji Nowy Sącz. Od lata 2019 roku reprezentował barwy drugoligowej Legionovii. Teraz podpisał półroczny kontrakt ze Stomilem Olsztyn. Klub ogłosił pozyskanie nowego gracza na Twitterze.

– Jonatan Straus to zawodnik z przeszłością ekstraklasową – powiedział klubowym mediom Sylwester Czereszewski, dyrektor sportowy Stomilu Olsztyn. – Priorytetem był piłkarz występujący na lewej obronie, a przede wszystkim lewonożnego, bo brakowało nam tego przy wyprowadzaniu akcji oraz przy stałych fragmentach gry. Widać było w pierwszym sparingu ze Zniczem Biała Piska, że Jonatan pokazał się z dobrej strony strzelając dwie piękne bramki.

W kolejnych tygodniach w Stomilu powinny pojawiać się następne nowe twarze. Obecnie drużyna przygotowuje się do powrotu na pierwszoligowe boiska. Runda wiosenna startuje na przełomie lutego i marca. OKS zainauguruje rok 2020 w lidze spotkaniem z Odrą Opole, które odbędzie się w Olsztynie.