Pijana kobieta wjechała w radiowóz! Co za wstyd, policjanci nie mieli litości

2022-05-24 14:13
Radiowóz
Autor: Materiały prasowe policji W Węgorzewie pijana kobieta uderzyła w radiowóz. Zdj. ilustracyjne.

To nie był udany wieczór dla 27-latki z gminy Węgorzewo (woj. warmińsko-mazurskie). Kobieta wjechała prosto w policyjny radiowóz. Co więcej, kobieta prowadziła auto pod wpływem alkoholu i bez uprawnień do kierowania pojazdami. Policjanci nie mieli litości i skierowali sprawę do sądu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (23 maja) około godz. 23:30 na ul. Jana Pawła II w Węgorzewie. - Policjanci prewencji byli tam ponieważ kilka minut wcześniej otrzymali zgłoszenie o kolizji dwóch aut. Po dojechaniu na miejsce i zaparkowaniu radiowozu na parkingu, zajęli się obsługą zgłoszonego zdarzenia - relacjonuje asp. szt. Grażyna Magiera, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie.

Nagle w tył radiowozu uderzył peugeot, wyjeżdżający z sąsiedniego parkingu. Kierowca próbował odjechać z miejsca zdarzenia. Policjanci pojechali za nim i po chwili zatrzymali. Okazało się, że za kierownicą siedziała kobieta. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jej organizmie. Co więcej, po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że mieszkanka gminy Węgorzewo nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

27-latka została przewieziona do komendy, a jej auto przetransportowano na policyjny parking. Kobieta nie potrafiła logicznie wytłumaczyć swojego zachowania i nie była świadoma tego, co się stało. Wkrótce jednak będzie miała okazję na spokojnie przeanalizować to zdarzenie przed sądem.

Za popełnione przestępstwo kierowania pod wpływem alkoholu 27-latce grozi wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Kobieta odpowie również za wykroczenia dotyczące spowodowanie kolizji drogowej oraz kierowania pojazdem bez uprawnień.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Pirat z BMW gnał na złamanie karku. Policjanci nie mieli litości

Sonda
Jaka kara powinna czekać pijanych kierowców?
Pijany rowerzysta "wleciał" pod prąd na rondo w Lesznie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE