Alkomat

i

Autor: Pixabay Alkomat - zdj. ilustracyjne.

Pijany kierowca

Pijany nastolatek za kółkiem. Ojciec patrzył na to z boku

2022-07-27 13:00

Policjanci z Działdowa (woj. warmińsko-mazurskie) zatrzymali do kontroli drogowej pijanego kierowcę. 18-latek miał blisko promil alkoholu w organizmie, a co więcej nie miał uprawnień do kierowania. To wszystko na oczach... ojca nastolatka, który jechał z synem jako pasażer.

W Działdowie na jednej z ulic patrol prewencji zatrzymał do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Renault. Zdarzenie miało miejsce we wtorek (26 lipca) około godziny 21:00. Podczas sprawdzania stanu trzeźwości kierującego autem, okazało się, że miał blisko promil alkoholu w organizmie. Jakby tego było miało, to wyszło na jaw, że 18-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Samochód udostępnił mu jego ojciec, który… siedział na miejscu pasażera. - Teraz młody mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara finansowa i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów - mówi sierż. szt. Justyna Nowicka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Działdowie. Kara czeka też ojca nastolatka, który usłyszy zarzut udostępnienia pojazdu osobie niemającej wymaganych uprawnień i znajdującej się pod działaniem alkoholu.

CZYTAJ TEŻ: Pijany 38-latek spał na dworcu. Jego dzieci siedziały obok w środku nocy!

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Pijany policjant spowodował śmiertelny wypadek

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki