Piotr znęcał się, a potem zabił matkę. Ze zwłokami Barbary zrobił coś strasznego. Horror w Giżycku

2022-05-13 18:55
Piotr znęcał się, a potem zabił matkę. Ze zwłokami Barbary zrobił coś strasznego. Horror w Giżycku
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / materiały policji / Zdjęcie ilustracyjne Piotr znęcał się, a potem zabił matkę. Ze zwłokami Barbary zrobił coś strasznego. Horror w Giżycku

Giżycko: Horror, jaki rozegrał się w województwie warmińsko-mazurskim jest trudny do pojęcia. Piotr B. został oskarżony o znęcanie się i zabójstwo swojej matki Barbary B., a także znieważenie jej zwłok. Dowody wskazują na winę mężczyzny. Sąd Okręgowy w Olsztynie wydał surowy wyrok w jego sprawie. Od szczegółów włos jeży się na głowie.

O koszmarze w Girzycku pisaliśmy w sierpniu 2021 roku. W jednym z mieszkań znaleziono ciało kobiety. Sekcja zwłok wykazała, że 60-latka została uduszona. Według ustaleń prokuratora Barbara B. mieszkała tam tylko razem z synem Piotrem B. Wcześniej mieszkał z nimi także Kamil B. - drugi syn Barbary B. i młodszy brat Piotra. To właśnie tragedia z udziałem tego ostatniego miała odcisnąć ogromne piętno na rodzinie. Chłopak w wyniku pobicia zmarł w 2013 r. Matka i jej starszy syn nie mogli się z tym pogodzić. Oboje zaczęli nadużywać alkoholu, przy czym Piotr B. po wypiciu stawał się agresywny, wszczynał w domu awantury oraz stosował wobec matki przemoc psychiczną i fizyczną. - Feralnej nocy z 3 na 4 sierpnia 2021 r. kobieta i jej syn znajdowali się pod wpływem alkoholu. W domu byli sami. Oskarżony miał wówczas najpierw pobić Barbarę B., uderzając ją pięściami i nogami po całym ciele, a następnie udusić - czytamy w materiale Polskiej Agencji Prasowej.

Czytaj więcej o sprawie: Horror na Mazurach! Zawinął zwłoki w folię i złożył w wannie! Syn zabił matkę?

Koszmar w Giżycku. Syn zamordował matkę. Piotr znieważył jej zwłoki

Zdaniem śledczych, na których powołuje się Polska Agencja Prasowa, oskarżony po dokonaniu zabójstwa poszedł spać, a następnego dnia nie poinformował organów ścigania o śmierci matki. Zamiast tego owinął ciało kobiety w folię malarską, po czym przełożył do wanny i przykrył stertą rzeczy, znieważając tym samym jej zwłoki. 7 sierpnia 2021 r. policja otrzymała telefoniczne zawiadomienie, że w łazience w jednym z mieszkań w Giżycku mogą znajdować się zwłoki kobiety zabitej przez syna. 

Piotr B. zamordował matkę w Giżycku? Sąd Okręgowy w Olsztynie wydał wyrok

Proces Piotra B. toczył się przed Sądem Okręgowym w Olsztynie. Oskarżony wyjaśniał przed sądem, że kiedy rankiem obudził się jego matka już nie żyła. Mężczyzna twierdził, że nie zna przyczyny jej śmierci, bo w ogóle nie pamięta, co wydarzyło się poprzedniego wieczoru. Piotr B. zaprzeczył też, że znęcał się fizycznie nad matką. Sąd Okręgowy w Olsztynie uznał Piotra B. za winnego popełnienia zarzucanych mu czynów i skazał go za to na karę łączną 15 lat pozbawienia wolności.

- Sąd Okręgowy nie miał żadnych wątpliwości, że Piotr B. dopuścił się zarzucanych mu czynów, o czym świadczą przede wszystkim zeznania świadków. Natomiast wyjaśnienia oskarżonego, w których nie przyznaje się on do winy, w ocenie Sądu, mają na celu jedynie uniknięcie odpowiedzialności karnej i dlatego nie zasługują one na uwzględnienie - przekazał PAP rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie Olgierd Dąbrowski-Żegalski.

Sąd orzekając o karze 15 lat pozbawienia wolności wziął pod uwagę, że oskarżony w chwili zdarzenia był pod wpływem alkoholu i działał z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia matki, czyli osoby najbliższej, której powinien okazywać największy szacunek. Z kolei za istotną okoliczność łagodzącą Sąd uznał dotychczasową niekaralność oskarżonego. Wyrok nie jest prawomocny, więc na ten moment nie można przesądzać, czy to koniec całej sprawy. 

Sonda
Czy należy przywrócić stosowanie kary śmierci?
Brutalne morderstwo w Mrągowie. Zatrzymanie zabójcy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE