Mazury

i

Autor: Pixabay Mazury to nie tylko jeziora. 10 mało znanych ciekawostek o Krainie Tysiąca Jezior.

Nieznane Mazury

Piramidy, konkurs krzyku i kwatera Hitlera. Tego nie wiedziałeś o Mazurach! [Galeria]

2022-07-30 5:00

Mazury to jeden z najchętniej odwiedzanych regionów Polski przez turystów, nie tylko tych krajowych, ale i zagranicznych. "Kraina Tysiąca Jezior" przyciąga wspaniałą przyrodą, a takie ośrodki jak Giżycko, Mrągowo czy Mikołajki rokrocznie są oblegane przez turystów. Mazury to jednak nie tylko wypoczynek na jeziorach i w lasach. Można tu znaleźć wiele innych, mniej oczywistych miejsc. Prezentujemy wam 10 nieznanych faktów i ciekawostek o Mazurach!

Mazury to region geograficzno-kulturowy w północno-wschodniej Polsce. Obejmuje tereny Pojezierza Mazurskiego i Pojezierza Iławskiego, administracyjnie wchodzi w skład województwa warmińsko-mazurskiego. Nazwa Mazury pochodzi od określenia smolarzy zamieszkujących tereny leśne w tym regionie i to właśnie od nich pochodzi nazwa Mazury.

To jeden z najbardziej atrakcyjnych regionów Polski pod względem turystycznym. Obfituje w jeziora i lasy. Na Mazurach każdego lata wypoczywają turyści z całego kraju oraz obcokrajowcy. Mazury kojarzą się przede wszystkim z przyrodą, jednak jest to kraina z bogatą historią. Przejrzyjcie naszą galerię, gdzie obejrzycie 10 nieznanych faktów i ciekawostek o Mazurach.

Warmia czy Mazury. Gdzie leży to miasto?

Pytanie 1 z 10
Olsztyn leży na...
Tak zmienił się Marek Kondrat
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany