Mazury

i

Autor: Pixabay Mazury to jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych w Polsce.

Przepiękne Mazury

Perły w koronie Mazur. Najpopularniejsze kurorty regionu [Zdjęcia]

2022-07-23 5:00

Mazury to jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych w Polsce. Każdego lata Krainę Tysiąca Jezior odwiedzają tysiące turystów z Polski i zagranicy. Mazury zachęcają piękną przyrodą. Które miejsce na Mazurach są najpopularniejsze? Prezentujemy je w specjalnej galerii.

Mazury to region geograficzno-kulturowy w północno-wschodniej Polsce. Obejmuje tereny Pojezierza Mazurskiego i Pojezierza Iławskiego i jest częścią woj. warmińsko-mazurskiego. Mazury są zwyczajowo traktowane jako kraina historyczna, chociaż z naukowego punktu widzenia nie spełniają definicji tego pojęcia.

Tyle teorii. W praktyce Mazury to jeden z ulubionych kierunków turystycznych w Polsce. Do miejscowych kurortów tłumnie przyjeżdżają turyści z kraju i zagranicy. Dlaczego Mazury tak bardzo przyciągają? To m.in. z powodu licznych, malowniczych kurortów, zachęcających przyrodą. Wycieczkowiczów nie odstraszają przeludnione plaże i wysokie ceny. W galerii poniżej znajdziecie zdjęcia najpopularniejszych mazurskich kurortów:

Sonda
Jeździsz na Mazury?
Kulisy związku Antka Królikowskiego i Joanny Opozdy
Nasi Partnerzy polecają