Pisz: Popił, a nie miał prawka. Potem ukradł FURĘ, no i się zaczęło...

2019-10-18 10:51
Ukradł samochód w Piszu
Autor: KPP Pisz Skradziony samochód z Pisza

- Zrobiłem to z głupoty - powiedział 42-letni mieszkaniec gminy Orzysz po tym jak ukradł samochód, a następnie jechał nim pod wpływem alkoholu bez prawa jazdy. Za kradzież i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi 5 lat więzienia.

W środę (16 października) przed godz. 17.00 policjanci z Pisza otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym, który został zatrzymany przez obywatela. Do zdarzenia doszło przy ul. Olsztyńskiej w Piszu.

Z ustaleń policji wynika, że w środę po południu pod jeden ze sklepów podjechał samochód marki VW Polo. Wysiadł z niego kompletnie pijany mężczyzna. Chwiał się na nogach i pytał o drogę na Orzysz. Następnie wsiadł do auta i próbował odjechać. Do volkswagena wsiadł jednak zgłaszający i zabrał pijanemu kierowcy kluczyki uniemożliwiając mu dalszą jazdę, po czym o wszystkim powiadomił policję. Kierowca natomiast wysiadł z auta i oddalił się.

Policjanci zauważyli mężczyznę, opisanego przez zgłaszającego, na drodze w kierunku Orzysza. Funkcjonariusze ustalili, że jest to 42-letni mieszkaniec gminy Orzysz. Kierowca twierdził, że zabłądził i chciał zapytać w sklepie o drogę, ale jakiś mężczyzna zabrał mu kluczyki, więc postanowił pieszo wrócić do domu.

Policjanci zdecydowali jednak, że 42-latek najpierw trafi do policyjnego aresztu, aby wytrzeźwieć. Następnego dnia mężczyzna usłyszał zarzuty. Pierwszy dotyczy kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Drugi to kradzież pojazdu marki VW Polo o wartości 2500 złotych na szkodę mieszkańca gminy Pisz. Auto stało przed domem i było otwarte, a kluczyki znajdowały się w stacyjce. Mężczyzna przyznał się do winy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE