Po pijaku przyjechała odebrać auto. Jej propozycja rozzłościła policjantów, nie mieli litości!

i

Autor: Shutterstock Po pijaku przyjechała odebrać auto. Jej propozycja rozzłościła policjantów, nie mieli litości!

Co za bezmyślność!

Po pijaku przyjechała odebrać auto. Jej propozycja rozzłościła policjantów, nie mieli litości!

2022-10-04 10:05

Policjanci z bartoszyckiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę citroena. Mężczyzna był pijany. Jego auto należało przekazać osobie wskazanej. Na miejsce przyjechała 56-letnia kobieta, która... także była pijana. Na tym nie koniec. 56-latka próbowała wybrnąć z całej sytuacji, proponując mundurowym... łapówkę. Rozzłoszczeni policjanci nie mieli litości i zatrzymali kobietę.

Przyjechała odebrać auto pijanego partnera. Miała 0,7 promila, proponowała łapówkę

W sobotę (1 października) policjanci z bartoszyckiej drogówki w jednej z gminnych miejscowości zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę jadącego citroenem. Już w trakcie rozmowy z mężczyzną wyczuli od niego zapach alkoholu. Badane alkomatem ujawniło obecność ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie 60–latka. - Z uwagi na brak możliwości kontynuowania jazdy, istniała konieczność przekazania auta mężczyzny osobie wskazanej - mówi asp. Marta Kabelis z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach.

Na miejsce interwencji przyjechała partnerka mężczyzny. Policjanci sprawdzili, czy jest trzeźwa. 56-latka miała prawie 0,7 promila alkoholu w organizmie. Co gorsza, złożyła policjantom propozycję korupcyjną. Policjanci nie mieli litości i zatrzymali kobietę. Następnego dnia mieszkanka gminy Bartoszyce usłyszała zarzut łapownictwa i kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Prokurator z Bartoszyc postanowił o poddaniu 56-latki pod policyjny dozór. Kobieta ma też zakaz opuszczania kraju. Grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności. 60-letniego partnera kobiety czeka odpowiedzialność za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy dałeś lub przyjąłeś kiedyś łapówkę?
Kmdr Por. Maksymilian Dura: Rosjanie nie mają środków by zaatakować Polskę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają