Adwokat drwił z ofiar wypadku

i

Autor: Foto i reprodukcja Dariusz Kucharski/SUPER EXPRESS Adwokat drwił z ofiar wypadku

Po śmiertelnym wypadku mówił o „trumnie na kółkach”. Teraz znany adwokat usłyszał zarzut

2022-05-14 16:41

Łódzki adwokat Paweł K. usłyszał zarzut spowodowania wypadku, w którym zginęły dwie osoby. Podejrzany nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu kara do 8 lat więzienia. Zaraz po zdarzeniu mówi, że ofiary jechały „trumną na kółkach” sugerując, że same przyczyniły się śmierci.

Przypomnijmy, że do tragicznego wypadku doszło pod koniec września ubiegłego roku w okolicach Barczewa pod Olsztynem. Jadący mercedesem adwokat Paweł K. zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z audi. Na miejscu zginęły podróżujące nim dwie kobiety– 53-letnia Anna T. i 57-letnia Barbara N. Opinię publiczną zszokował nie tylko sam wypadek, ale słowa łódzkiego adwokata, który dzień po zdarzeniu w Internecie zamieścił film, w którym stwierdził m.in.: „Po naszych drogach poruszają się trumny na kółkach. I to była konfrontacja bezpiecznego samochodu z trumną na kółkach. I między innymi dlatego te kobiety zginęły”.

Po ponad siedmiu miesiącach, 13 maja br., prokurator okręgowy w Olsztynie ogłosił zarzut Pawłowi K. - Jak wynika ze zgromadzonego w toku śledztwa materiału dowodowego a w szczególności oględzin prowadzonych na miejscu zdarzenia, przesłuchań świadków, opinii powołanych w sprawie biegłych w dniu 26 września 2021 roku Paweł K. ok. g. 17.40 w pobliżu miejscowości Stare Włóki w gminie Barczewo na drodze wojewódzkiej 595 na trasie Barczewo-Jeziorany naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym - poinformował Krzysztof Stodolny, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny.

Według prokuratury podejrzany nie dostosował się do oznakowania poziomego, przekroczył linię podwójną ciągłą wyznaczającą oś jezdni, zjechał pojazdem na lewą stronę drogi, wjeżdżając na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do wypadku drogowego polegającego na zderzeniu z prawidłowo jadącym z naprzeciwka samochodem marki audi 80, w wyniku czego zginęły dwie kobiety: kierująca autem i pasażerka.

Adwokat z Łodzi stanął przed sądem za trumny na kółkach

- Paweł K. przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do dokonania zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień. Wobec podejrzanego prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 50 tys. zł oraz powstrzymywania się od prowadzenia pojazdów mechanicznych. Podejrzanemu grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności - podał prokurator Stodolny.

To nie jedyne kłopoty Pawła K. W środę, 11 maja, rozpoczęła się sprawa przed Sądem Dyscyplinarnym przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Łodzi za słowa o „trumnie na kółkach”. Ponadto - jak poinformował portal Niezalezna.pl – mecenas usłyszał pod koniec kwietnia wyrok - nieprawomocny - skazujący go na karę zawieszenia wykonywania zawodu na 4 miesiące, 3-letni zakaz sprawowania patronatu nad aplikantami i obowiązek przeproszenia pokrzywdzonych. Za co? Paweł k. miał obrazić jednego ze śledczych Prokuratury Okręgowej i naruszyć dobre imię samej jednostki.

Sonda
Czy miałeś kiedyś groźny wypadek?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE