Pobił staruszkę, a potem podpalił dom. 82-latka zginęła w płomieniach

i

Autor: pexels.com Pobił staruszkę, a potem podpalił dom. 82-latka zginęła w płomieniach/zdjęcie ilustracyjne

Wpadł po 16 latach

Pobił staruszkę, potem podpalił jej dom. 82-latka zginęła w płomieniach

2022-12-02 16:26

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces Zbigniewa P. oskarżonego o zabójstwo dokonane w 2006 r. w Pielgrzymowie pod Nidzicą. Według śledczych pobił on 82-letnią kobietę, a następnie pozostawił nieprzytomną w domu, który podpalił dla zatarcia śladów. Staruszka nie miała szans.

Morderstwo w Pielgrzymowie. Ruszył proces w Olsztynie    

Do straszliwej zbrodni doszło styczniu 2006 r. we wsi Pielgrzymowo w gminie Kozłowo pod Nidzicą. Według prokuratury Zbigniew P. dostał się do domu 82-latki, a następnie - przypuszczalnie w celu rabunkowym - zaczął go przeszukiwać. Starsza kobieta zorientowała się, że w domu jest ktoś obcy. Jak ustalili śledczy, oskarżony zaczął wtedy bić pokrzywdzoną po całym ciele i dusić.

- 82-latka doznała poważnych obrażeń ciała i straciła przytomność. Następnie Zbigniew P. w celu zatarcia śladów miał podłożyć ogień w domu pokrzywdzonej, po czym pozostawił ją tam nieprzytomną i niezdolną do ucieczki. W rezultacie kobieta zmarła z powodu zaczadzenia i oparzeń – powiedział Adam Barczak, rzecznik prasowy do spraw karnych SO w Olsztynie.

Śledztwo w sprawie tej tragedii zostało jednak umorzone ze względu na niewykrycie sprawcy. Na szczęście, nie na zawsze. Po latach śledczy wrócili do sprawy, w czym pomogła ponowna analiza materiału dowodowego z wykorzystaniem nowoczesnych metod badań. Tym sposobem wytypowano Zbigniewa P. jako osoby podejrzanej o zabójstwo 82-latki. Został on w 2021 r. zatrzymany, a następnie tymczasowo aresztowany.

Proces mężczyzny rozpoczął się w piątek, 2 grudnia, przed Sądem Okręgowym w Olsztynie. Oskarżony w pierwszym dniu procesu nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i odmówił złożenia wyjaśnień. Sąd przesłuchał tego dnia ośmiu świadków, w tym oskarżycielkę posiłkową, czyli córkę pokrzywdzonej.

Proces - jak podał sąd - będzie kontynuowany 6 grudnia br.

Sonda
Jaka kara powinna być za morderstwo?
Olsztyn: Ponad 2 tysiące głosów pod petycją przeciwko zamknięciu Zatorzanki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają