Koszmarny finał zabawy na lodzie

Pod 8-latkiem załamał się lód. Marshall 40 minut spędził w lodowatej wodzie. Tragiczne doniesienia ze szpitala [Zdjęcia, Wideo]

2023-02-10 8:57

Tragedia w Iławie (woj. warmińsko-mazurskie). Nie udało się uratować życia 8-letniego chłopca, który w czwartek (9 lutego) trafił nieprzytomny do szpitala po tym, jak załamał się pod nim lód na rzece Iławce. Marshall bawił się nad wodą z kolegą. Obaj wpadli do wody. Koledze udało się wydostać i zawiadomić pomoc. Marshall, który spędził w lodowatej wodzie 40 minut, nie przeżył.

Nie żyje 8-letni chłopiec, który wpadł do Iławki. Marshal prawie godzinę był w lodowatej wodzie

Do zdarzenia doszło w czwartek (9 lutego) w godzinach popołudniowych. Według wstępnych ustaleń policji, dwóch 8-letnich chłopców bawiło się nad rzeką przy ul. Szeptyckiego w Iławie. - Weszli na trzcinowisko pokryte lodem. W pewnym momencie lód zarwał się pod nimi. Jednemu udało się wydostać, drugi nie dał rady - informuje st. asp. Joanna Kwiatkowska z Komendy Powiatowej Policji w Iławie. - Chłopcy to koledzy z klasy, mieszkający w okolicy. W pobliżu miejsca zdarzenia jest plac zabaw.

Na miejsce wysłano natychmiast służby ratunkowe, w tym strażaków ze specjalistycznej grupy ratownictwa wodnego. Jednocześnie prowadzono poszukiwania pod wodą i z łodzi na powierzchni rzeki. - Strażacy z łodzi natrafili na dryfujące dziecko - relacjonuje st. kpt. Grzegorz Różański, rzecznik warmińsko-mazurskiej straży pożarnej. Strażacy podjęli chłopca z wody i natychmiast przystąpili od akcji reanimacyjnej. Na brzegu przekazano 8-latka ratownikom medycznym, którzy kontynuowali reanimację. Prowadząc cały czas walkę o życie tego dziecka przetransportowali je od szpitala. Niestety, kilka godzin po dramatycznej akcji na rzece, iławska policja przekazała tragiczną informację. 8-letni chłopiec zmarł. Policja ustala dokładne okoliczności, w jakich doszło do wypadku, a także to, czy dzieci były pod opieką dorosłych.

W sprawie tragicznego wypadku i śmierci 8-latka pojawiają się nowe informacje. Jak ustalił nasz reporter, dzieciaki bawiły się na lodzie. Marshall miał kopnąć jakiś przedmiot i za nim pobiec. Wtedy lód się załamał. Kolega Marshalla, który wydostał się z wody, pobiegł do swojego ojca. Mężczyzna wezwał pomoc. Marshall spędził w lodowatej wodzie kilkadziesiąt minut, zanim ratownicy wyciągnęli go na brzeg. Chłopiec trafił do szpitala, ale pomimo wysiłków lekarzy zmarł. Przebywając 40-50 minut w lodowatej wodzie Marshall nie miał szans, żeby przeżyć.

Galerię zdjęć z akcji strażaków znajdziecie poniżej

Sonda
Czy wiesz jak zareagować, gdy widzisz tonącą osobę?
Pod 8-latkiem zarwał się lód. Chłopiec nie żyje

Rodzicu! Wozisz dziecko samochodem?

Posłuchaj eksperta i sprawdź czy dobrze dbasz o jego bezpieczeństwo!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają