Roboty drogowe

i

Autor: Pexels W gminie Stawiguda powstaje nowe rondo. Zdj. ilustracyjne.

Uwaga, kierowcy!

Pod Olsztynem powstaje rondo. Możliwe utrudnienia w ruchu

2022-09-29 11:42

Gmina Stawiguda, która odnotowuje najwyższy w skali kraju wzrost liczby mieszkańców, rozpoczęła budowę ronda zbiegu ulic Bartąskiej, Stawigudzkiej i Złotej. W ostatnim czasie przy tych ulicach powstało wiele bloków. Nowe rondo ma być gotowe do końca 2023 r.

Gmina Stawiguda poinformowała w czwartek (29 września), że rozpoczęła się budowa ronda w miejscu zbiegu ulic Bartąskiej, Stawigudzkiej i Złotej. - Ma to poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu - zapowiedziano i dodano, że inwestycja została dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Po 700 tys. wyłożyły gmina i powiat olsztyński. W komunikacie podano, że "rozpoczęły się już prace przygotowawcze oraz pierwsze przebudowy sieci uzbrojenia terenu". - Przed zimą wykonawca planuje wykonywać prace związane z infrastrukturą podziemną oraz część robót związanych z konstrukcją samego ronda, tak aby nie powodować większych utrudnień w ruchu - informuje gmina. W ostatnich latach w gminie Stawiguda, która sąsiaduje z Olsztynem powstało wiele bloków wielorodzinnych i osiedla domów jednorodzinnych. W ostatnim spisie powszechnym odnotowano, że w Stawigudzie najszybciej w kraju wzrasta liczba mieszkańców, bo aż o 111 proc.

Sonda
Wolisz życie na wsi czy w mieście?
O krok od tragedii! Wjechał na rondo Fordońskie na czerwonym świetle
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany