Mazury

i

Autor: Pixabay Pogoda na Warmii i Mazurach. Długoterminowa prognoza.

Załamanie pogody

IMGW ostrzega turystów we wtorek (26.07.2022). Pogoda na Warmii i Mazurach

2022-07-25 13:36

Za nami bardzo ciepły tydzień na Warmii i Mazurach. Kto nie lubi upałów, ten przez kilka dni z trudem znosił temperatury sięgające powyżej 30 stopni Celsjusza. Jak będzie w najbliższych dniach? Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej IMGW) przewidują, że ostatnie dni lipca w woj. warmińsko-mazurskim upłyną pod znakiem łagodniejszego oblicza lata. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zapowiadają powrót łagodnego lata w pogodzie na Warmii i Mazurach. Tylko w jednym dniu turyści i mieszkańcy regionu powinni zachować ostrożność. Jak poinformowała PAP Emilia Szewczak z IMGW, w poniedziałek (25 lipca) do końca dnia w regionie ma być słonecznie i bez opadów. Maksymalna temperatura wyniesie do 28 stopni Celsjusza na zachodzie województwa. - Znajdujemy się pod wpływem wyżu z ośrodkiem na wschodzie Polski. Im bliżej Zatoki Gdańskiej, tym cieplej - dodała Szewczak.

Pogoda Warmia i Mazury. Burze we wtorek (26 lipca)

We wtorek (26 lipca) przez Polskę przemieszczał się będzie chłodny front z zachodu. Na przeważającym obszarze woj. warmińsko-mazurskiego prognozowane są temperatury do 23-25 stopni Celsjusza i opady deszczu do około 20 litrów na metr kwadratowy. Na Warmii i Mazurach pojawią się burze, podczas których wiatr może w porywach dochodzić do 65 km/h. Synoptycy zwracają uwagę, że w tym dniu "trzeba śledzić prognozę, zachować ostrożność i nie wychodzić w trakcie burz na zewnątrz, jeśli nie ma takiej konieczności".

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Afrykańskie upały powrócą do Polski. Będzie jeszcze gorzej! Złowieszcza prognoza

Pogoda Warmia i Mazury. Słaby deszcz w drugiej połowie tygodnia

Co z pogodą na Warmii i Mazurach przez resztę tygodnia? W środę (27 lipca) mieszkańców naszego regionu czeka poprawa pogody, opady przesuną się na wschód i będzie więcej pogodnego nieba. Nadal mają utrzymywać się temperatury do maksymalnie 23 stopni Celsjusza. W czwartek (28 lipca) termometry pokażą do 25 stopni Celsjusza. Miejscami może spaść słaby, przelotny deszcz. Niewielkie, przelotne opady mogą pojawić się również w kolejnych dniach (29-30 lipca), a maksymalna temperatura w te dni sięgnie 26 stopni Celsjusza.

CZYTAJ TEŻ: Najpierw ostre upały, a potem totalne załamanie z gwałtownymi burzami! Pogoda długoterminowa nie zostawia złudzeń

Sonda
Czy lubisz upały?
Fala upałów zalewa betonową Warszawę. Ludzie chcą więcej zieleni
Nasi Partnerzy polecają