Pogodowy kataklizm we wschodniej Polsce. Alert RCB dla Warmii i Mazur

2021-06-24 11:47
Alert RCB dla Warmii i Mazur
Autor: Pixabay Alert RCB dla Warmii i Mazur. W regionie mają wystąpić gwałtowne burze, ulewy, wichury i grad.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed burzami, silnym wiatrem, ulewnym deszczem oraz gradem. Zagrożona jest głównie wschodnia część Polski. Alert RCB został wydany także dla województwa warmińsko-mazurskiego. Gwałtowne burze mają pojawić się dziś, a także w nocy.

Alert RCB został wydany w czwartek, 24 czerwca, głównie dla wschodniej części Polski. Zagrożone są województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie, łódzkie, lubelskie, świętokrzyskie, podkarpackie, małopolskie, śląskie i opolskie.P

rzed zagrożeniami Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega również w mediach społecznościowych, m.in. na Twitterze czy Facebooku. - Dziś i w nocy we wschodniej połowie Polski burze, silny wiatr, ulewny deszcz i lokalnie grad - ostrzega RCB.

Centrum przypomina także, że w trakcie burzy należy w razie możliwości zostać w domu. Powinno się zabezpieczyć rzeczy, które może porwać wiatr. RCB zaznacza, że w trakcie burz i ulewnych deszczów możliwe są podtopienia oraz przerwy w dostawie prądu.

IMGW z kolei wydało dziś ostrzeżenie II stopnia przed burzami z gradem na Warmii i Mazurach. W czasie burz należy spodziewać się nie tylko ulewnego deszczu i gradu, ale także porywistego wiatru. Wiać ma z prędkością nawet 110 km/h.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Burze na Warmii i Mazurach. Ile razy interweniowali strażacy? Czy są poszkodowani?

Gigantyczna burza paraliżuje Warszawę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE