Policja

i

Autor: KPP Ostróda Policja - zdj. ilustracyjne.

Dzień Wagarowicza

Policja na tropie wagarowiczów. W tych miejscach łatwo trafić na patrol

2023-03-21 8:37

21 marca to znany każdemu uczniowi "Dzień Wagarowicza”. Tego dnia policjanci skupią się na prowadzeniu obserwacji i kontroli miejsc grupowania się młodzieży. Gdzie najczęściej będzie można spotkać policyjne patrole? Szczegóły w dalszej części artykułu.

Dzień Wagarowicza. Policjanci sprawdzą parki, plaże i galerie handlowe

Policjanci zdają sobie sprawę z doświadczeń lat poprzednich, że choć szkoły z okazji "Dnia Wagarowicza" organizują dzieciom alternatywne zajęcia, tego dnia mogą znaleźć się grupy młodych ludzi, które bez wiedzy nauczycieli i rodziców samowolnie opuszczą teren szkoły lub spotkają się po lekcjach, aby na „swój sposób” uczcić ten dzień.  - Niestety zdarza się, że pozostając wtedy bez nadzoru i opieki dorosłych, niektóre z młodych osób rozpalają ogniska w miejscach niedozwolonych, piją alkohol, palą papierosy, sięgają po środki odurzające, śmiecą w miejscach przebywania, zakłócają porządek publiczny lub dopuszczają się wybryków chuligańskich - przyznają policjanci. W trosce o bezpieczeństwo młodych ludzi, policjanci w Dzień Wagarowicza przeprowadzą działania prewencyjne o nazwie „Pierwszy dzień wiosny 2023”. Funkcjonariusze będą kontrolować skwery, parki, tereny przybrzeżne jezior, czyli miejsca w których lubi spotykać się młodzież.

Co z pogodą w Dzień Wagarowicza? Szczegóły w artykule Taki będzie pierwszy dzień wiosny! Opady deszczu to nie wszystko [Prognoza IMGW na 21.03.2023]

Sonda
Wybierasz na wagary 21 marca?
19-letnia Kinga rzuciła się z nożem na Ukrainkę, bo była zazdrosna o mężczyznę
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany