Policja wyłowiła z jeziora skradzione sejfy. Sprawcy przeoczyli kopertę z gotówką

2021-09-06 11:09
Policjanci wyciągnęli z wody sejf z pieniędzmi
Autor: CBŚP Policjanci wyciągnęli z wody sejf z pieniędzmi. Policyjna specgrupa we współpracy z Prokuraturą Krajową ustaliła miejsca zatopienia czterech sejfów pochodzących z włamań.

Policyjna specgrupa we współpracy z Prokuraturą Krajową ustaliła miejsca zatopienia czterech sejfów pochodzących z włamań. Ma to związek ze śledztwem dotyczącym zorganizowanej grupy przestępczej, które obejmuje już 11 podejrzanych.

Jak podało CBŚP, w ostatnim czasie funkcjonariusze ustalili miejsca zatopienia czterech sejfów pochodzących z włamań do domów i sklepów. Były one zatopione na terenie woj. pomorskiego, wydobyto je z jezior przy wsparciu straży pożarnej. - Okazało się, że sprawcy przeoczyli kopertę z dużą ilością gotówki i wyrzucili ją razem z sejfem. Pieniądze oraz sejfy odzyskane przez policjantów stanowią obecnie materiał dowodowy - poinformowało CBŚP w komunikacie. Działania w tej sprawie prowadziła specjalna grupa powołana przez komendanta głównego policji, w skład której weszli policjanci z Zarządu w Olsztynie CBŚP i KWP w Olsztynie. Śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się kradzieżami z włamaniem, prowadzone jest pod nadzorem Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku.

Z jeziora wyciągnęli cztery sejfy. W jednym przestępcy zostawili dużą ilość gotówki

Według funkcjonariuszy, członkowie grupy od kilkunastu lat włamywali się do hurtowni i gospodarstw rolnych, skąd kradli środki ochrony roślin, sprzedawane później współpracującym z nimi rolnikom. Podczas zatrzymania jednego z podejrzanych policjanci zabezpieczyli chemię rolną pochodzącą z kradzieży, o wartości około 800 tys. zł. - Z ustaleń śledztwa wynika, że w innych okresach roku członkowie gangu włamywali się do bankomatów i sklepów, skąd kradli pieniądze i sejfy. W kręgu ich zainteresowania pozostawały również domy osób majętnych, skąd były kradzione pieniądze, kosztowności, broń, a nawet trofea myśliwskie, które sprzedali za 180 tysięcy dolarów - przekazało CBŚP. Z zebranego materiału wynika, że niektórzy z podejrzanych mogli uczestniczyć również w obrocie znacznymi ilościami narkotyków.

Większość z podejrzanych została zatrzymana w maju 2020 roku. Obecnie w śledztwie występuje jedenastu podejrzanych, którym śledczy zarzucają popełnienie 87 przestępstw. Wartość strat poniesiona przez pokrzywdzonych wynosi około 11 milionów złotych. Policjanci zabezpieczyli trzy sztuki broni wraz z amunicją, amfetaminę i marihuanę. Przejęto także blisko milion złotych w gotówce. Podejrzanym grozić może kara do piętnastu lat pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE