Pogoda

i

Autor: Pixabay Pogoda dla Warmii i Mazur 28-29 stycznia.

Pogoda IMGW

Ponure oblicze zimy w ostatni weekend stycznia. Prognoza dla Warmii i Mazur

2023-01-27 19:33

Przed nami ostatni weekend stycznia. Jaka będzie w tym czasie pogoda na Warmii i Mazurach? Sprawdź prognozę Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) na 28-29 stycznia i poznaj szczegóły.

Warmia i Mazury. Prognoza pogody IMGW [Sobota, 28 stycznia]

W sobotę (28 stycznia) - jak podaje IMGW - "Polska pozostanie w obszarze podwyższonego ciśnienia". - Znad centralnej nad południową część kraju powoli przemieszczać się będzie rozmywający się, chłodny front atmosferyczny. Pozostaniemy w starej masie powietrza polarnego - czytamy w prognozie IMGW. Ciśnienie nieznacznie wzrośnie. Co z pogodą na Warmii i Mazurach? Sobota (28 stycznia) będzie dniem pochmurnym z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady śniegu i silne zamglenia. Rano lokalnie mgła marznąca, ograniczająca widzialność do 100-200 m. Wiatr słaby, a termometry pokażą od-3°C do 0°C.

Warmia i Mazury. Prognoza pogody IMGW [Niedziela, 29 stycznia]

W niedzielę (29 stycznia) - według IMGW - "południowo-zachodnia połowa Polski będzie pod wpływem rozległego wyżu znad Atlantyku". Z kolei północno-wschodnia część kraju, w tym Warmia i Mazury, znajdzie się "w zasięgu płytkiej zatoki związanej z niżem znad Morza Barentsa oraz związanego z nią frontu atmosferycznego". W regionie (29 stycznia) niedziela zapowiada się na pochmurny dzień, z większymi przejaśnieniami. Możliwy śnieg lub śnieg z deszczem. - Temperatura maksymalna od -1°C do 2°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni - informuje IMGW.

Trwa zima, ale co z pogodą wiosną? Pojawiają się pierwsze prognozy. Szczegóły w artykule Prognoza pogody na wiosnę zaskoczy wszystkich. Termometry oszaleją! Sprawdź, kiedy będzie wiosna

QUIZ. 10 zaskakujących faktów o śniegu. Nie znać odpowiedzi na te pytania to wstyd!

Pytanie 1 z 10
1. Z jaką prędkością najczęściej opadają płatki śniegu?
Politycy od Kuchni - Michał Kamiński o sprawach politycznych
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany