Straty są ogromne

Popularna ścieżka leśna ponownie otwarta dla turystów. Po nawałnicy nie ma śladu

2022-08-24 13:28

Od środy (24 sierpnia) Leśna ścieżka edukacyjna "Jasne" ponownie dostępna dla turystów. Informację przekazało Nadleśnictwo Susz (woj. warmińsko-mazurskie). Przez kilka dni obowiązywał tam zakaz wstępu z powodu konieczności uprzątnięcia wiatrołomów po nawałnicy.

Nawałnica wyrządziła duże szkody. Ścieżka leśna była zamknięta

Okresowe zamknięcie leśnej trasy nad jezioro Jasne było spowodowanej szkodami wyrządzonymi w połowie sierpnia przez lokalną nawałnicę, która przeszła w okolicy Siemian. W poprzek ścieżki leżały przewrócone drzewa, co uniemożliwiało poruszanie się po niej. Zakaz wprowadzono dla bezpieczeństwa zwiedzających. Szkody w drzewostanie spowodowane przez towarzyszące burzy silne porywy wiatru nadleśnictwo oszacowało na 8 tys. metrów sześc. drewna. Zdjęcia z nawałnicy znajdziesz w poniższej galerii.

CZYTAJ TEŻ: Na widok policjantów wskoczył do rzeki! Miał sporo na sumieniu

Express Biedrzyckiej - Prof. Antoni Dudek - Polska nie jest mocarstwem, które może sobie pozwolić na konflikt równoległy z dwoma największymi sąsiada

Ścieżka otwarta dla turystów

Jak poinformowała we wtorek (23 sierpnia) Kamila Makowska z Nadleśnictwa Susz, zakaz nie zostanie przedłużony, bo wiatrołomy uprzątnięto. - Od środy leśna ścieżka edukacyjna będzie ponownie otwarta dla turystów - przekazała Makowska.

Krótkotrwała nawałnica miała lokalny charakter, dotknęła jedynie okolice Siemian w powiecie iławskim. Chwile grozy przeżyli wtedy turyści wypoczywający w ośrodku nad Jeziorakiem. Powalone drzewa i połamane konary uszkodziły tam 11 samochodów i dachy dwóch domków letniskowych. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Popularna wśród turystów ścieżka przyrodniczo-edukacyjna "Jasne" w leśnictwie Jeziorno zaczyna się i kończy na tzw. leśnym miejscu postojowym, przy drodze z Siemian do Jerzwałdu. Dla początkujących piechurów wytoczony jest szlak żółty (3 km), dla bardziej zaawansowanych - szlak czerwony (4,5 km) z dodatkową trasą wokół jeziora Jasne. Najwytrwalsi turyści mogą połączyć przejście tej ścieżki z odwiedzeniem rezerwatu kormoranów nad jeziorem Czerwica (łącznie 11 km).

Czy grożą nam kolejne nawałnice? Sprawdź to, klikając w naszą prognozę pogody Żar będzie lał się z nieba, a do tego burze z gradem i jeszcze to! [Prognoza IMGW na 25.08.2022]

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany