Pożar obory w Bartnikach. 146 sztuk bydła konało w męczarniach!

2021-09-22 8:19
Krowy konały w męczarniach. Pożar w Bartnikach
Autor: Paweł Kicowski/Super Express

W Bartnikach (woj. warmińsko-mazurskie) nocą wybuchł pożar w gospodarstwie rolnym. Spłonęła obora, w której było 150 sztuk bydła. Niestety, zwierzęta skonały w męczarniach. Udało się uratować jedynie 4 sztuki bydła. Spalił się również ciągnik rolniczy. Straty wynikające z pożaru są ogromne. Wstępnie szacuje się je na 2 miliony złotych.

Pożar w gospodarstwie rolnym w Bartnikach, niedaleko Lidzbarka Warmińskiego. Nocą spłonęła tam obora, w której było 150 sztuk bydła. Uratować udało się tylko cztery sztuki zwierząt. Jak informuje straż pożarna, spalił się również ciągnik rolniczy.  Jak doszło do pożaru w Bartnikach? Obora, w której wybuchł pożar, zbudowana była z płyty warstwowej, tj. materiału, który pomiędzy zewnętrznymi ścianami z blachy ma piankę poliuretanową. Bydło przebywające w oborze konało w strasznych męczarniach. - W wyniku pożaru wydobywało się dużo dymów pożarowych i przebywające w oborze zwierzęta udusiły się nimi. Potem część z nich uległa także spaleniu.  - Ocalałe zwierzęta miały na sobie ślady poparzeń. Drzwi w oborze były zamknięte, a temperatura wewnątrz bardzo wysoka - poinformował PAP oficer operacyjny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie Paweł Gryciuk.

Informacje o pożarze w Bartnikach znajdziecie także w dzisiejszym "Raporcie z anteny"

Raport z anteny 22.09, godz.10

Z ogniem przez blisko trzy godziny walczyło 9 zastępów strażaków zawodowych z Lidzbarka Warmińskiego oraz zastępy ochotników z powiatu lidzbarskiego i bartoszyckiego. Cała akcja strażaków trwała 5 godzin. Przyczyna wybuchu ognia jest na razie nieustalona. W oborze było 150 sztuk bydła, zdołano wyprowadzić z pożaru tylko 4 zwierzęta. Spaleniu uległ także zaparkowany w budynku traktor rolniczy. Wstępnie wysokość strat oszacowano na 2 miliony złotych.

Sonda
Jak oceniasz pracę straży pożarnej w Polsce?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE