Zwierzęta zginęły w kaźni

Prawie 50 krów poniosło śmierć. Odchody sięgały im do szyi. Ewa P. i jej syn zgotowali zwierzętom piekło

2022-12-29 21:56

Przed sądem w Piszu ruszył proces Ewa P. i jej syna Wojciecha, którzy przyznali się do doprowadzenia do śmierci 46 krów. Zwierzęta przebywające w ich gospodarstwie zginęły w prawdziwych męczarniach, stojąc po szyję we własnych odchodach. Całe stado liczyło 90 osobników, a kaźń krów trwała przez blisko rok i została ujawniona w sierpniu bieżącego roku.

Prawie 50 krów z gospodarstwa pod Piszem nie żyje. Odchody sięgały im do szyi

Trudno uwierzyć, w jakich warunkach zginęło 46 krów z gospodarstwa pod Piszem - w czwartek, 29 grudnia, ruszył proces ludzi, którzy mieli się nimi opiekować, podaje PAP. Ewa P. i jej syn Wojciech usłyszeli zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad stadem zwierząt liczącym co najmniej 90 sztuk, do czego obydwoje się przyznali. Katorga bydła trwała od września 2021 r. do 19 sierpnia 2022 r., kiedy to do Powiatowego Lekarza Weterynarii w Piszu wpłynął anonimowy telefon dotyczący koszmaru, jaki miał spotkać krowy. Na miejscu ujawniono, że zwierzęta stały po szyję we własnych odchodach, lecz to nie wszystko, co je spotkało ze strony rolników.

- Traktowali zwierzęta w niehumanitarny sposób, nie zapewniając im opieki weterynaryjnej i pielęgnacyjnej. Utrzymywali je bez dostępu do odpowiedniej karmy i bez stałego dostępu do wody, w stanie rażącego zaniedbania i niechlujstwa oraz w warunkach uniemożliwiający im odpoczynek. Następstwem szeregu zaniedbań ze strony oskarżonych była śmierć co najmniej 46 zwierząt, w tym cieląt - powiedział rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie Adam Barczak, którego cytuje PAP.

Kolejna rozprawa dotycząca śmierci krów pod Piszem odbędzie się 6 lutego.

Sonda
Czy zbrodnie popełniane na zwierzętach powinny być tak samo karane jak zbrodnie na ludziach?
Niewinni. Beata Pasik spędziła 18 lat w więzieniu. Opowiedziała "Super Expressowi" o swoim życiu za kratami i po wyjściu na wolność
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany