Prognoza pogody, 7 kwietnia. Przymrozki w warmińsko-mazurskim. Ostrzeżenie IMGW. Sprawdź, które powiaty są zagrożone!

Szron, przymrozek, mróz
Autor: Pixabay Przymrozki na Warmii i Mazurach. IMGW wydało ostrzeżenie I stopnia.

Prognoza pogody dla województwa warmińsko-mazurskiego. Zima nie daje o sobie zapomnieć! W najbliższych dniach na Warmii i Mazurach będą występować przymrozki. IMGW wydało ostrzeżenie dla części powiatów w woj. warmińsko-mazurskim. Temperatura powietrza przy gruncie wyniesie nawet -8°C. Sprawdź, które powiaty są zagrożone!

Środa, 7 kwietnia, na Warmii i Mazurach, będzie dniem pochmurnym. Wystąpią też przelotne opady deszczu ze śniegiem lub śniegu, możliwa też krupa śnieżna. Co więcej, synoptycy IMGW po południu prognozują...burze. Temperatura maksymalna od 4°C do 7°C. Rano powinniśmy uważać na śliskie drogi i chodniki. Wiatr rano słaby, w ciągu dnia także umiarkowany, okresami porywisty, przeważnie zachodni. W czasie burz możliwe porywy do 60 km/h.

IMGW wydało również ostrzeżenie I stopnia dla zachodniej i centralnej części woj. warmińsko-mazurskiego przed przymrozkami. Miejscami prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -5°C, przy gruncie do -8°C. Zagrożone są powiaty: elbląski, braniewski, bartoszycki, lidzbarski, olsztyński, szczycieński, nidzicki, działdowski, nowomiejski, iławski i ostródzki.

Prawdopodobieństwo występowania przymrozków synoptycy IMGW oceniają na 80 proc. Na Warmii i Mazurach przymrozki mają występować przynajmniej do piątku, 9 kwietnia.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Warmińsko-mazurskie. Powrót zimy zagraża... pszczołom. Jak pomóc owadom?

Czym jest zagrożenie I stopnia według synoptyków IMGW? - Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia - czytamy w komunikacie IMGW. Ponadto należy spodziewać się m.in. utrudnień w ruchu drogowym.

Według prognoz IMGW, Polska będzie na skraju niżu znad północnej Skandynawii. Jedynie południowa część kraju będzie w zasięgu słabego klina wyżowego. Pod koniec dnia nad krańce zachodnie nasunie się zatoka niżowa związana z wtórnym ośrodkiem niżowym znad Bałtyku. Będziemy w zimnym powietrzu pochodzenia arktycznego. Ciśnienie stopniowo wzrośnie.

ZOBACZ TAKŻE: ATAK ZIMY na Warmii i Mazurach! "Przecierasz oczy ze zdumienia i nie wierzysz" [ZDJĘCIA]

Prof. Andrzej Matyja: Szczepmy wszystkich chętnych [Super Raport]
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE