Przekroczył prędkość... na hulajnodze. Policjanci nie mieli litości i wypisali mandat

i

Autor: Shutterstock Przekroczył prędkość... na hulajnodze. Policjanci nie mieli litości i wypisali mandat.

Licznik nie kłamał

Przekroczył prędkość... na hulajnodze. Policjanci nie mieli litości i wypisali mandat

2023-02-15 12:42

Tych walentynek 37-letni mieszkaniec Pozezdrza (woj. warmińsko-mazurskie) nie będzie wspominać zbyt dobrze. Policjanci nie okazali mu serca i wręczyli mandat w kwocie 200 zł za przekroczenie prędkości... na hulajnodze. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Pozezdrze. Jechał hulajnogą elektryczną 37 km/h. Dostał 200 zł mandatu

We wtorek (14 lutego) około godziny 16:00 w miejscowości Pozezdrze policjanci ruchu drogowego zauważyli jadącą hulajnogę elektryczną. Funkcjonariusze zmierzyli prędkość, z jaką mężczyzna poruszał się tym pojazdem. Licznik wskazał 37 km/h, czyli o 17 km/h za dużo dla tej kategorii pojazdów. 37-letni mieszkaniec Pozezdrza nie krył zdziwienia, gdy został zatrzymany przez policjantów. - Najwidoczniej zapomniał o obowiązujących przepisach ruchu drogowego. W związku z popełnionym wykroczeniem polegającym na przekroczeniu dozwolonej prędkości, zgodnie z taryfikatorem został ukarany mandatem w kwocie 200 złotych - mówi st. asp. Agnieszka Filipska z Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie.

Policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierujący hulajnogą elektryczną zobowiązany jest do poruszania się drogą lub pasem ruchu dla rowerów. Maksymalna dopuszczalna prędkość wynosi 20 km/h. Dodatkowo poruszający się tym pojazdem nie może korzystać z jezdni, na której dopuszczalna prędkość jest większa niż 30 km/h. Gdy brakuje wyznaczonego pasa dla rowerów, kierujący hulajnogą może poruszać się chodnikiem wzdłuż jezdni, pod warunkiem, że będzie poruszał się z prędkością zbliżoną do pieszego i ustępował mu pierwszeństwa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Niecodzienny gość w lesie pod Olsztynem. Na śniegu wylegiwał się ryś!

Sonda
Czy rowery i hulajnogi elektryczne stanowią zagrożenie dla pieszych?
Przewoził pasażera hulajnogą elektryczną. Zapłaci 2800 złotych mandatu
Nasi Partnerzy polecają