QUIZ. Kultowe cytaty z "Seksmisji". Te słowa bawią do łez kolejne pokolenia!

2020-12-17 14:40
Seksmisja
Autor: ARCHIWUM Seksmisja

"Seksmisja" to jeden z najbardziej kultowych polskich filmów lat 80. To komedia, która bawi do łez kolejne pokolenia Polaków. Opowieść o Maksie i Albercie, dwóch ostatnich mężczyznach na Ziemi, dorobiła się statusu komedii kultowej, także dzięki cytatom, które już na stałe weszły do języka potocznego! Pamiętacie, kim była Kopernik? Jeśli tak, sprawdźcie się w naszym quizie!

"Seksmisja" to polska komedia z elementami fantastyki naukowej, wyprodukowana w 1983 roku. Główni bohaterowie to Maks i Albert, grani przez Jerzego Stuhra i Olgierda Łukasiewicza. Budzą się w 2044 roku po wojnie w totalitarnym świecie, gdzie są jedynymi mężczyznami na planecie.

CZYTAJ TEŻ: Nie żyje Hanna Stankówna. Aktorka znana z "Seksmisji" i "Barw szczęścia"

Film szybko zyskał status kultowego i przyniósł sławę zarówno reżyserowi Juliuszowi Machulskiemu, jak i aktorom: Jerzemu Stuhrowi i Olgierdowi Łukasiewiczowi. Sukcesu "Seksmisji" nie byłoby dzięki legendarnym już cytatom, które cytują kolejne pokolenia, śmiejąc się do łez z przygód Maksa i Alberta. Chcemy sprawdzić, jak dobrze pamiętacie kultowe cytaty z "Seksmisji" i z tej okazji przygotowaliśmy dla Was quiz.

ZOBACZ TAKŻE: Tak wygląda Jerzy Stuhr po udarze mózgu. Ten widok może zszokować wielu [ZDJĘCIE]

Kultowe cytaty z "Seksmisji". Sprawdź się!

Poniżej znajdziecie nasz quiz, który składa się z dziesięciu pytań. Każde z nich zawiera trzy odpowiedzi, ale tylko jedna z nich jest poprawna. Wynik 10/10 oznacza, że uwielbiasz "Seksmisję" i zapewne znasz na pamięć cały film! Powodzenia!

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Hanna Stankówna nie żyje
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE