Stomil Olsztyn

Autor: Paweł Piekutowski/stomilolsztyn.com Stomil Olsztyn przegrał na wyjeździe 0:2 z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza.

Stomil Olsztyn bezradny na wyjazdach. Porażka biało-niebieskich ze "Słonikami"

2020-07-06 9:12

Stomil Olsztyn przegrał na wyjeździe z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza 0:2. Było to piąte z rzędu wyjazdowe spotkanie, gdzie biało-niebiescy nie zdobyli nawet punktu. Na wygraną "w gościach" OKS czeka od 30 listopada. Z taką grą na wyjazdach Stomilowi będzie trudno ugrać coś więcej niż utrzymanie w I lidze.

Stomil Olsztyn przegrał w Niecieczy

Trener Adam Majewski dokonał jednej zmiany w składzie w porównaniu do wygranego 2:0 meczu z Olimpią Grudziądz. Pauzującego za kartki Wojciecha Hajdę zastąpił Artur Siemaszko.

W Niecieczy Stomil przegrywał już po kwadransie, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gola zdobył Piotr Wlazło. Olsztynianie zaczęli dochodzić do głosu dopiero w drugiej połowie. Termalikę przed stratą gola dwukrotnie ratowała poprzeczka: po strzałach Juricha Caroliny i Jakuba Tecława.

Zamiast wyrównania, w doliczonym czasie gry biało-niebiescy stracili drugiego gola po akcji Michała Bezpalca. Ostatecznie Stomil przegrał z Termaliką 0:2.

Rusza modernizacja stadionu w Płocku

- Z przebiegu spotkania w pierwszej połowie zespół Termaliki był troszeczkę lepszy. W drugiej połowie stworzyliśmy przewagę, mieliśmy kilka fajnych sytuacji. Postawa bramkarza Niecieczy spowodowała że tego meczu chociażby nie zremisowaliśmy - ocenił mecz Adam Majewski, trener Stomilu Olsztyn. - Dlatego tym bardziej szkoda. Nadal uważam, że idziemy w dobrym kierunku. Mamy bardzo młodą drużynę i jeżeli popracujemy nad koncentracją, bo w tym meczu straciliśmy bramkę po dwóch stałych fragmentach gry. Jeżeli to wyelimujemy plus to co zaprezentowaliśmy w drugiej połowie to myślę, że swobodnie pozwoli to nam utrzymać się w lidze i zrobić kolejny krok do przodu.

Przed Stomilem mecz z Miedzią

Po porażce w Niecieczy, Stomil Olsztyn spadł na 11. miejsce w tabeli I ligi. Na 4 mecze przed końcem sezonu nadal nie wiadomo, co osiągną biało-niebiescy. Do baraży o ekstraklasę olsztynianie tracą 4 punkty, a nad strefą spadkową mają... 3 "oczka" przewagi. Następny mecz Stomil zagra 11 lipca w Olsztynie. Rywalem będzie Miedź Legnica.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Stomil Olsztyn 2:0 (1:0)

Bramki: Piotr Wlazło 16 min., Michał Bezpalec 90 min.

Termalica: Łukasz Budziłek - Mateusz Grzybek, Jonathan de Amo, Artem Putiwcew, Marcin Grabowski - Vlastimir Jovanović, Roman Gergel, Piotr Wlazło, Florin Purece (80. Martin Miković), Patrik Misak (70. Michal Bezpalec) - Matej Jelić (58. Marcin Wasielewski)

Stomil: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Serafin Szota (82. Sebastian Jarosz), Wiktor Biedrzycki, Jakub Mosakowski (46. Jonatan Straus), Jurich Carolina - Jakub Tecław, Artur Siemaszko (70. Mateusz Gancarczyk), Sam van Huffel, Koki Hinokio - Szymon Sobczak

Co osiągnie Stomil Olsztyn w tym sezonie?