Stomil Olsztyn

Autor: Paweł Piekutowski/stomilolsztyn.com Sparing Stomil Olsztyn - Pogoń Grodzisk Mazowiecki

Stomil Olsztyn trenuje w Nieborowie. Dwa wygrane sparingi biało-niebieskich [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-02-13 17:00

Piłkarze Stomilu Olsztyn od poniedziałku przebywają na zgrupowaniu w Nieborowie k. Łowicza. Biało-niebiescy nie próżnują, bo już zagrali dwa mecze towarzyskie z trzecioligowcami. Obydwa wygrali. We wtorek pokonali 3:2 Pelikan Łowicz. Z kolei w czwartek OKS wygra 3:1 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

Stomil - Pelikan 3:2

Pelikan Łowicz sprawił Stomilowi sporo problemów. Trzecioligowiec dwukrotnie obejmował prowadzenie. Jeszcze do 78. minuty Pelikan prowadził 2:1. W końcówce olsztynianie zdobyli dwa gole. Wyrównał Irlandczyk Eric Molloy. Zwycięskie trafienie zdobył Jakub Mosakowski strzałem z rzutu wolnego. Wcześniej dla biało-niebieskich trafił Maciej Pałaszewski.

Mecz stał na niezłym poziomie, rywale postawili mocne warunki. W pewnym momencie przegrywaliśmy to spotkanie, ale końcówka należała do nas i po ładnych akcjach udało się wygrać. Jak na ten etap przygotowań wygląda to przyzwoicie - podsumował wtorkowy mecz Piotr Zajączkowski, trener Stomilu Olsztyn.

Autor: Paweł Piekutowski/stomilolsztyn.com Sparing Stomil Olsztyn - Pelikan Łowicz

Stomil - Pogoń 3:1

Już w czwartek piłkarze Stomilu grali kolejny sparing. Tym razem pokonali 3:1 Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Dobry mecz zagrał Koki Hinokio. Japończyk otworzył wynik meczu, dobijając skutecznie rzut karny Artura Siemaszki. Później zanotował asystę przy trafieniu Oktawiana Skrzecza. Rezultat ustalił Siemaszko strzałem zza pola karnego. Jedynego gola Pogoń zdobyła strzałem z rzutu karnego w pierwszej połowie spotkania.

W sobotę (15 lutego) na zakończenie obozu w Nieborowie biało-niebiescy zagrają ostatni sparing. Rywalem będzie drugoligowy Znicz Pruszków.