Stomil Olsztyn

Autor: Paweł Piekutowski/stomilolsztyn.com Stomil Olsztyn wygrał 2:1 z GKS Tychy.

Stomil Olsztyn zostaje w I lidze! Biało-niebiescy pokonali GKS Tychy!

2020-07-18 14:40

Stomil Olsztyn pokonał 2:1 przed własną publicznością GKS Tychy w przedostatniej kolejce I ligi. Po wygranej biało-niebiescy niemal na pewno zostają na zapleczu elity. Gole dla gospodarzy strzelali Jakub Tecław i Szymon Sobczak. Za tydzień OKS zakończy sezon wyjazdowym spotkaniem z Wartą Poznań.

Stomil znów wygrywa w Olsztynie

Początek meczu był lepszy w wykonaniu gości, którzy częściej utrzymywali się przy piłce. Stomil jednak często groźnie kontrował. Dwie dobre sytuacje miał Holender Sam van Huffel, jednak pierwszego gola biało-niebiescy strzelili tuż przed przerwą. Indywidualną akcję Juricha Caroliny celnym strzałem zakończył Jakub Tecław. Do przerwy olsztynianie prowadzili 1:0.

Druga połowa rozpoczęła się bardzo dobrze dla Stomilu, bo drugą żółtą kartkę dostał Dario Kristo i musiał zejść z boiska. Gospodarze zdominowali GKS i tylko dobre interwencje Konrada Jałochy przy strzałach Jakuba Tecława i Szymona Sobczaka sprawiły, że śląski zespół przegrywał tylko 0:1.

W 83 minucie Stomil wreszcie trafił po raz drugi za sprawą Szymona Sobczaka, najlepszego strzelca biało-niebieskich. Rozmiary porażki GKS-u Tychy zmniejszył jeszcze Łukasz Grzeszczyk, ale ostatecznie Stomil wygrał 2:1 i niemal zapewnił sobie utrzymanie w I lidze.

Stomil Olsztyn - GKS Tychy 2:1 (1:0)

Bramka: Jakub Tecław 42 min., Szymon Sobczak 83 min. - Łukasz Grzeszczyk 89 min.

Czerwona kartka: Dario Kristo (GKS Tychy, 52 min. - za dwie żółte)

Stomil: Michał Leszczyński - Janusz Bucholc (63. Lukas Kubań), Serafin Szota, Wiktor Biedrzycki, Mateusz Bondarenko, Jurich Carolina - Jakub Tecław, Wojciech Hajda (70. Grzegorz Lech), Sam van Huffel (85. Skender Loshi), Koki Hinokio - Szymon Sobczak

GKS: Konrad Jałocha - Dominik Połap, Dario Kristo, Łukasz Sołowiej, Maciej Mańka (20. Bartosz Szeliga) - Keon Daniel, Jan Biegański (74. Łukasz Moneta), Kacper Piątek (46. Sebastian Steblecki), Łukasz Grzeszczyk, Wojciech Szumilas - Szymon Lewicki

Warmia czy Mazury. Gdzie leży to miasto?