Strażacy o pożarze Banku Żywności w Olsztynie. Straty szacuje się na 5 MILIONÓW ZŁOTYCH!

2019-10-18 7:01
Kościerzyna. Pięciolatka potrącona przez koparko-ładowarkę. Trwa akcja reanimacyjna
Autor: BE Kościerzyna. Pięciolatka potrącona przez koparko-ładowarkę. Trwa akcja reanimacyjna

W środę ok godz. 3 nad ranem wybuchł pożar przy ul. Kotańskiego. W akcji brało udział 60 strażaków. Mimo to zniszczone zostały 2/3 budynku. - Wstępnie oszacowaliśmy straty na 5 milionów złotych, z czego ok. milion to wyposażenie pomieszczeń biurowych, eventowych i hotelowych - mówią strażacy.

Do sprawy pożaru Bank Żywności w Olsztynie odniósł się w mediach społecznościowych. - To dla nas dramatyczny poranek. O trzeciej w nocy zapalił się budynek otwartej niedawno Kuźni Społecznej. Strażacy kończą akcję gaśnicza. Nie znamy przyczyn pożaru. Spalone, zalane i zniszczone są 2/3 budynku - napisał Bank Żywności i podkreślił, że magazyny żywnościowe ocalały w pożarze.

Ze wstępnych ustaleń olsztyńskich strażaków wynika, że pożar powstał na parterze i przeniósł się na wyższą kondygnację. Na miejscu od godz. 3:00 pracowała policja i 18 zastępów straży pożarnej, w tym 11 gaśniczych, które korzystały m.in. z dwóch podnośników.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE