UWM Olsztyn

i

Autor: UWM Olsztyn Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie.

Początek roku akademickiego

Studenci wracają na UWM. Ile wiesz o olsztyńskiej uczelni [Quiz]

2022-10-01 5:00

Październik to czas powrotu studentów na uczelnie. Nie inaczej będzie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. UWM to jedna z najbardziej rozpoznawalnych instytucji w mieście. Uczelnia kształci ponad 30 tys. studentów na studiach: stacjonarnych, niestacjonarnych, doktoranckich i podyplomowych. Jak dużo o niej wiesz? Sprawdź się w naszym quizie!

Quizy wiedzy o UWM w Olsztynie. Sprawdź się!

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie powstał z połączenia trzech istniejących w Olsztynie szkół wyższych: Akademii Rolniczo-Technicznej, Wyższej Szkoły Pedagogicznej oraz Warmińskiego Instytutu Teologicznego.

Kiedy powstał UWM? Kto jest jego rektorem? Jakie znane osoby są absolwentami olsztyńskiego uniwersytetu? Jeśli znacie odpowiedzi na te pytania, z naszym quizem powinniście poradzić sobie bez problemu! A może studiowaliście w Olsztynie? Poniżej znajdziecie nasz quiz, który składa się z ośmiu pytań. Każde z nich zawiera trzy odpowiedzi, ale tylko jedna z nich jest poprawna. Powodzenia!

Studenci wracają na UWM. Ile wiesz o olsztyńskiej uczelni [QUIZ]

Pytanie 1 z 8
Kto jest obecnie rektorem UWM?
Raport Złotorowicza - Mateusz Lachowski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają