Szczytno: Matka naćpana, ojciec pijany! Oboje "opiekowali się" trójką malutkich dzieci!

2020-09-14 14:54 SCH
Dziecko - zdj. ilustracyjne
Autor: Pixabay Troje małych dzieci pod opieką nieodpowiedzialnych rodziców. Ojciec był pijany, a matka - pod wpływem amfetaminy.

Matka była pod wpływem amfetaminy. Ojciec miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Oboje mieli "pod opieką" troje dzieci w wieku 5 lat oraz 3,5 i 1,5 roku. W mieszkaniu znajdowali się również nastolatkowie w wieku 15 i 16 lat. Policjanci wspólnie z pracownicami MOPS-u podjęli decyzję o przekazaniu dzieci pod opiekę rodziny zastępczej. Nieodpowiedzialni rodzice odpowiedzą za swoje karygodne zachowanie.

Pijany ojciec "opiekował się" dziećmi

W piątek (11 września) kilka minut po godz. 12 z oficerem dyżurnym szczycieńskiej komendy skontaktowały się pracownice Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Przekazały informację, że w jednym z domów położonych na terenie miasta nietrzeźwy mężczyzna sprawował opiekę na trójką małoletnich dzieci.

Policjanci pojechali na miejsce zgłoszenia i sprawdzili trzeźwość 51-latka. Okazało się, że miał on blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Poza nim w mieszkaniu znajdowały się nastolatkowie w wieku 16 i 15 lat oraz dzieci w wieku 5, 3,5 i 1,5 roku.

- W trakcie interwencji do mieszkania wróciła matka trójki najmłodszych dzieci. 24-latka na widok mundurowych zaczęła zachowywać się nerwowo -relacjonuje sierż. Izabela Cyganiuk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.

Matka zażywała amfetaminę

Funkcjonariusze poddali ją badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Była trzeźwa. Z uwagi na stan psychofizyczny kobiety, policjanci przeprowadzili jej test na zawartość ewentualnych środków odurzających. Okazało się, że kobieta była pod wpływem amfetaminy.

Pracownice Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wspólnie z funkcjonariuszami podjęły decyzje o potrzebie zapewnienie małoletnim opieki. Dzieci zostały przekazane pod opiekę zawodowej rodziny zastępczej.

Policjanci przypominają, że rodzice zobowiązani są względem swoich dzieci do sprawowania nad nimi opieki, czuwania nad ich zdrowiem i bezpieczeństwem. O wszelkich nieprawidłowościach i zaniedbaniach względem małoletnich szczycieńscy funkcjonariusze informują Sąd Rodzinny i Nieletnich. Należy także pamiętać, że rodzice, którzy naruszają obowiązujące przepisy prawa, muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną.

Express Biedrzyckiej - Kamil Bortniczuk: Nikt nam nie będzie wybierał kandydatów do rządu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.