Szczytno: matka wypuściła dzieci bez opieki, a sama piła na umór!

2021-01-05 8:48
Wódka, alkohol
Autor: Pixabay W Szczytnie pijana matka opiekowała się dwojgiem dzieci.

W Szczytnie (woj. warmińsko-mazurskie) pijana matka pozostawiła bez opieki dwoje półtorarocznych dzieci. Sama w tym czasie piła alkohol, a jego pijany konkubent spał. W sprawie nieodpowiedzialnej kobiety interweniowała policja. Rodziną zajmie się także Sąd Rodzinny i Nieletnich.

W sobotę (2 stycznia) kilka minut po północy szczycieńscy policjanci zostali skierowani do jednego z mieszkań położonego na terenie gminy Szczytno. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że pod tym adresem pijana matka może sprawować opiekę nad swoimi półtorarocznymi dziećmi.

Na miejscu zgłoszonej interwencji mundurowi zastali 39-latkę i jej pijanego konkubenta, który akurat spał. Na pytania funkcjonariuszy o to, gdzie są dziećmi, kobieta odpowiedziała, że na pewno na podwórku, po czym zaczęła ich nerwowo szukać.

CZYTAJ TEŻ: Braniewo: Mąż dźgnął żonę nożem! Sylwestrowa zabawa przerodziła się w koszmar!

Sonda
Czy wierzysz, że szczepionki na koronawirusa są bezpieczne?

W międzyczasie na miejscu pojawiła się również ciocia małoletnich, która przejęła opiekę nad dziećmi, ponieważ widziała, w jakim stanie znajdują się ich rodzice. Szczycieńscy policjanci postanowili pozostawić małoletnich pod opieką ciotki. Jak ustalili, to nie pierwsza sytuacja, gdy dzieci znajdują się pod opieką pijanych opiekunów.

Matka za swoje nieodpowiedzialne zachowanie niebawem odpowiedzą przed sądem. Z kolei rodzinie przyjrzy się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Kontrowersje wokół szczepień. Artyści poza kolejnością
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE