Szpital tymczasowy w Szczytnie otwarty! Wkrótce pacjentów przyjmie placówka w Nidzicy

2020-12-02 9:33 sch
Szpital, łóżko
Autor: Pixabay Otwarty został szpital tymczasowy w Szczytnie.

We wtorek (1 grudnia) otwarty dla pacjentów został szpital tymczasowy w Szczytnie. Na początek dla osób zmagających się z koronawirusem przygotowano 10 łóżek respiratorowych i 56 tlenowych. Docelowo łóżek respiratorowych ma być 70. W połowie grudnia otwarty zostanie drugi szpital tymczasowy na Warmii i Mazurach, mieszczący się w Nidzicy.

Warmia i Mazury. Szpital tymczasowy w Szczytnie otwarty

Szpital tymczasowy w Szczytnie od wtorku (1 grudnia) może przyjmować pacjentów. Przypomnijmy, że placówka powstała w nowym, nieużytkowanym skrzydle szpitala powiatowego. Docelowo w szczycieńskim szpitalu będzie 70 łóżek respiratorowych. Na początek przygotowano 10 łóżek respiratorowych i 56 tlenowych. Sale są przeznaczone dla 2 lub 3 osób. W Szczytnie pracować będą medycy z Warszawy, Trójmiasta i Białegostoku.

Kiedy otwarcie szpitala tymczasowego w Nidzicy?

Aby stan każdego pacjenta mógł być bez przerwy monitorowany przez personel, przy łóżkach zainstalowano kamery. W szpitalu jest już komplet sprzętu przekazanego przez Agencję Rezerw Materiałowych. To m.in. 70 respiratorów, kardiomonitory oraz pompy infuzyjne.

Na 15 grudnia zaplanowano otwarcie szpitala tymczasowego w Nidzicy, drugiej tego typu placówki na Warmii i Mazurach. W Nidzicy dostępnych będzie 50 łóżek respiratorowych.

Groby ofiar okrutnych zbrodni. Maturzysta, zakochana para i aktor gej | Niezapomniani