Przymrozek

i

Autor: Pixabay Przymrozki na Warmii i Mazurach.

Pogoda

Takiego początku weekendu nikt się nie spodziewał! Prognoza IMGW dla Warmii i Mazur

2023-06-02 12:49

Pierwszy weekend czerwca zaskoczy pogodą. Na Warmii i Mazurach eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zapowiadają... przymrozki. Przy gruncie temperatura może spaść do -3°C. Takie temperatury w czerwcu to rzadkość!

Pogoda na Warmii i Mazurach. Prognoza IMGW (3-4 czerwca)

Jak informuje IMGW, "weekend na przeważającym obszarze kraju będzie pogodny i umiarkowanie ciepły". - Pozostaniemy w zasięgu rozległego i silnego wyżu znad Atlantyku, który ograniczy rozwój chmur, ale jednocześnie sprowadzi do Polski chłodne masy powietrza - czytamy w prognozie.  Na Warmii i Mazurach weekend (2-3 czerwca) będzie pogodny, z temperaturą maksymalną w granicach 15°C-19°C. Wiatr słaby.

Przymrozki na Warmii i Mazurach. Ostrzeżenie IMGW

Zanim jednak w weekend zrobi się słonecznie i ciepło, w nocy z piątku na sobotę (2/3 czerwca) możemy poczuć chłód. Wszystko przez przymrozki, które są prognozowane dla Warmii i Mazur. IMGW wydało nawet żółty alert meteo I stopnia dla całego woj. warmińsko-mazurskiego. - Lokalnie prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około 2°C, przy gruncie do -3°C - czytamy w komunikacie.

CZYTAJ TEŻ: Przez ten pogodowy szczegół stracimy na śnie. Takie są uboczne skutki

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Mariusz Pudzianowski przed galą KSW na Narodowym