Tragedia w Piszu. "W sobotę mieliśmy zobaczyć się na meczu" Te słowa łamią serce!

2021-08-12 11:08
Pisz. 14-latek nie żyje, dwie osoby ciężko ranne! Chłopak wskoczył do Pisy, by ratować porażonych przez prąd
Autor: KS Mazur Pisz/FACEBOOK, policja.gov.pl Pisz. 14-latek nie żyje, dwie osoby ciężko ranne! Chłopak wskoczył do Pisy, by ratować porażonych przez prąd

14-letniego Ernesta, zmarłego tragicznie na rzece Pisa na Mazurach, pożegnali w mediach społecznościowych koledzy z Mazura Pisz. Chłopak grał tam w piłkę, był kapitanem swojego zespołu. - Jeszcze wczoraj byłeś na treningu, pewnie strzeliłeś kilka bramek i pożartowałeś z kolegami i trenerem, później poszedłeś z kolegami z drużyny na plażę, a w sobotę mieliśmy zobaczyć się na meczu seniorów - czytamy w treści wpisu.

O tej tragedii mówi cała Polska. We wtorek, 10 sierpnia, po południu na rzece Pisa w Piszu (woj. warmińsko-mazurskie) zginął 14-letni Ernest. Chłopiec chciał uratować poszkodowanych mężczyzn, a sam stracił życie. Wszystko zaczęło się w momencie, gdy płynąca łódź żaglowa zahaczyła masztem o linię wysokiego napięcia. Na skutek wyładowania elektrycznego dwóch mężczyzn wpadło do wody. Z pomocą ruszył im Ernest, który był świadkiem zdarzenia. 14-latek nie wahał się, zdjął ubranie i wskoczył do rzeki. Kiedy Ernest próbował ratować jednego z mężczyzn, prawdopodobnie doszło do kolejnego wyładowania elektrycznego. Wtedy chłopiec zniknął pod wodą. Po ponad godzinie poszukiwań, płetwonurkowie odnaleźli ciało 14-latka na dnie rzeki. Ernest już nie żył.

Mieszkańcy Pisza są poruszeni śmiercią 14-latka. Chłopiec w Piszu grał w piłkę w miejscowym klubie. Mazur Pisz pożegnał swojego zawodnika w mediach społecznościowych. - Jesteś wzorem. Takich chcielibyśmy mieć zawodników i ludzi wokół siebie - czytamy w treści wpisu. Niedługo przed tragedią, Ernest jak zawsze wziął udział w treningu Mazura Pisz. - Na boisku byłeś kapitanem i zawsze dawałeś z siebie wszystko. Jeszcze wczoraj byłeś na treningu, pewnie strzeliłeś kilka bramek i pożartowałeś z kolegami i trenerem, później poszedłeś z kolegami z drużyny na plażę, a w sobotę mieliśmy zobaczyć się na meczu seniorów.

Zaplanowana na czwartek, 12 sierpnia, sekcja zwłok pozwoli ustalić dokładną przyczynę śmierci 14-latka.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Pisz. Dwóch mężczyzn walczy o życie, 14-latek już je stracił! Tragedia na Pisie [NOWE FAKTY, ZDJĘCIA]

Dantejskie sceny pod Sejmem. Wściekły tłum zaatakował posła Sośnierza
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE