Burmistrz Pisza Andrzej Szymborski

i

Autor: Andrzej Szymborski Facebook

Tragedia w Piszu. Burmistrz chce honorowego tytułu dla 14-letniego Ernesta

Burmistrz Pisza Andrzej Szymborski wprowadził w mieście żałobę po śmierci 14-letniego Ernesta, który utonął, ratując dwóch porażonych prądem żeglarzy na rzece Pisa. Żałoba potrwa do piątku. Chłopiec otrzyma także tytuł zasłużonego dla miasta Pisza.

Burmistrz Pisza Andrzej Szymborski poinformował PAP, że żałoba w mieście i gminie będzie obowiązywała do południa w piątek. - Flagi na masztach zostały przepasane kirem i opuszczone do połowy. W taki sposób składamy hołd naszemu młodemu bohaterowi, z którego jesteśmy dumni. Chłopiec oddał życie za innych, uratował dwoje dorosłych ludzi, a sam zginął - powiedział PAP burmistrz Pisza. We wtorek, 10 sierpnia, po południu na rzece Pisie w Piszu łódź zahaczyła masztem o linię wysokiego napięcia. W wyniku porażenia prądem do wody wpadł sternik łodzi i jeden z załogantów. Będąca na jachcie załoga zaczęła wzywać pomocy. Wówczas przechodzący obok 14-latek rozebrał się i wskoczył do rzeki. MOPR poinformował, że chłopiec, "jednego z poszkodowanych odwrócił twarzą do góry i położył na kamizelkach ratunkowych". Niestety, w czasie, gdy chłopiec ratował żeglarzy, ponownie doszło do wyładowania elektrycznego i chłopiec został rażony. Ernest zniknął pod wodą. Strażacy odnaleźli 14-latka po godzinie poszukiwań na dnie rzeki Pisa.

Po tragicznym wypadku wielu mieszkańców Pisza w mediach społecznościowych pisało, że pamięć i cześć zmarłego 14-latka należy uczcić wprowadzeniem żałoby w mieście. - Mamy w mieście także zaszczytny tytuł +Zasłużony dla miasta Pisza+ - mówi Andrzej Szymborski. - Wystąpię do rady miasta, by tym tytułem uhonorować zmarłego młodego człowieka, który jest wzorem dla nas wszystkich - powiedział burmistrz. Dodał, że do rodziny chłopca została wysłana pomoc psychologiczna. W czwartek, 12 sierpnia, po południu zaplanowana jest sekcja zwłok chłopca, która ma wyjaśnić dokładną przyczynę zgonu. Prokuratura prowadzi w tej sprawie śledztwo pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci i spowodowania wypadku w ruchu wodnym.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Pisz. Dwóch mężczyzn walczy o życie, 14-latek już je stracił! Tragedia na Pisie [NOWE FAKTY, ZDJĘCIA]

Tragedia w Dziwnowie. Samochód w rzece. Nie żyją cztery osoby, w tym dwoje dzieci
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE