Gwałtowne burze

Tysiące osób bez prądu. Gwałtowne burze przeszły przez Warmię i Mazury

2023-08-07 8:56

Jak informują służby wojewody, prawie 5 tys. odbiorców w woj. warmińsko-mazurskim nie ma prądu w poniedziałek rano (7 sierpnia) wskutek awarii spowodowanych niedzielnymi burzami. W ciągu minionej doby straż pożarna odnotowała w regionie ok. 300 interwencji związanych z pogodą.

Mieszkańcy bez prądu po burzach na Warmii i Mazurach

Jak przekazał PAP dyżurny wojewódzkiego centrum zarządzania kryzysowego, wskutek awarii spowodowanych burzami, ulewami i silnym wiatrem, prądu nie ma jeszcze 4 950 odbiorców w regionie, najwięcej na wschodzie województwa - w okolicach Olecka i Gołdapi. W szczytowym momencie, czyli w niedzielny wieczór (6 sierpnia), zasilania nie miało 7,5 tysiąca odbiorców na Warmii i Mazurach. Awarie energetyczne są usuwane na bieżąco.

Strażacy w ciągu minionej doby przeprowadzili ok. 300 interwencji związanych z pogodą, głównie przy usuwaniu połamanych drzew. W niedzielę (6 sierpnia) w powiecie giżyckim na mężczyznę spadł konar drzewa, poszkodowany trafił do szpitala. Najwięcej interwencji po burzach strażacy mieli w powiatach:

  • oleckim,
  • kętrzyńskim,
  • giżyckim,
  • olsztyńskim,
  • mrągowskim.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wielka kumulacja już wkrótce! Nie pójdziesz spać, bo będziesz chciał koniecznie zobaczyć noc spadających gwiazd

Sonda
Boisz się burzy?
Mieszkańcy Wierzawic opowiadają jakie szkody wyrządziła trąba powietrzna w ich miejscowości