Uczniowie wrócą do szkół? W Olsztynie wielkie testy nauczycieli. Ponad 1000 chętnych

2021-01-11 8:34 sch
Koronawirus
Autor: Pixabay W Olsztynie ruszają testy na obecność koronawirusa dla nauczycieli.

W poniedziałek (11 stycznia) w Olsztynie mają zostać przetestowani nauczyciele. Chęć poddania się testom na obecność koronawirusa wyraziło ponad 1000 nauczycieli z klas I-III. Czy jest szansa na to, aby po feriach zimowych, czyli 18 stycznia, uczniowie wrócili do szkół?

Koronawirus. Testy dla nauczycieli w Olsztynie. Ilu jest chętnych?

W poniedziałek (11 stycznia) w Olsztynie wielkie testowanie nauczycieli. Chęć poddania się testom na obecność koronawirusa wyraziło 1050 nauczycieli klas I-III. We wszystkich olsztyńskich szkołach zarządzanych przez samorząd pracuje 3160 nauczycieli.

Testy nie są obowiązkowe. Przebadani zostaną jedynie ci nauczyciele, którzy wyrazili na to chęć. Za testy odpowiadają powiatowe stacje sanepidu. - Jeśli nauczyciel nie ma niepokojących objawów choroby i nie zdecyduje się na test, będzie mógł wrócić do nauczania - czytamy w portalu Gov.pl.

ZOBACZ: Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Czy uczniowie wrócą do szkół?

Czy to oznacza powrót uczniów do szkół po feriach zimowych? Ferie kończą się za tydzień, 18 stycznia. Z zapewnień rządu wynika, że powrót dzieci do szkół nie zależy od wyników testów. Pod uwagę brany będzie przebieg epidemii i na tej podstawie oceniona zostanie możliwość wznowienia zajęć w placówkach.

CZYTAJ TEŻ: Ile osób umiera w warmińsko-mazurskim? PRZERAŻAJĄCE dane! 2020 rok najgorszy od lat!

Mówi Anida Kinga Samoraj, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Olsztyna:

- Według informacji, które mamy z sanepidu, testy mają być przeprowadzone m.in. w trzech szkołach podstawowych w Olsztynie, najprawdopodobniej w salach gimnastycznych SP 30, SP 13 i SP 7. Otrzymaliśmy także informacje, że do pomocy zostali zaangażowani żołnierze WOT.

Pomimo zakazu tłumy na pomorskich stokach!