Usuwanie drzew w Olsztynie. Możliwe UTRUDNIENIA W RUCHU. Przygotowania do rozbudowy sieci tramwajowej

2021-02-19 12:55 sch
Drzewo, wycinka
Autor: Pixabay W Olsztynie ma rozpocząć się usuwanie drzew na trasie zaprojektowanej infrastruktury tramwajowej. Z zapisów w dokumentacji wynika, że dotyczyć to będzie około 1300 drzew.

Trwają przygotowania zmierzające do zawarcia umowy z wykonawcą rozbudowy tramwajowej trakcji. Niezależnie od tego, aby roboty budowlane mogły się bez przeszkód rozpocząć, do końca lutego w Olsztynie konieczne jest przeprowadzenie części działań dla tej inwestycji. W związku z pracami mogą pojawić się utrudnienia w ruchu, m.in. lokalne wyłączenia pasów ruchu na jezdniach lub fragmentów chodników i ścieżek rowerowych.

Już w ten weekend, w Olsztynie ma rozpocząć się usuwanie drzew na trasie zaprojektowanej infrastruktury. Z zapisów w dokumentacji wynika, że dotyczyć to będzie około 1300 drzew. Zgodnie z przepisami środowiskowymi prace w tym zakresie muszą zostać zrealizowane jeszcze w lutym.

- Zadeklarowałem, że wycięte przy okazji realizowanych inwestycji drzewa będą rekompensowane w stosunku dwa za jeden. Tak będzie także w przypadku tej inwestycji - mówi Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. W związku z pracami mogą pojawić się utrudnienia w ruchu, m.in. lokalne wyłączenia pasów ruchu na jezdniach lub fragmentów chodników i ścieżek rowerowych.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Olsztyn sprzedał działki za GIGANTYCZNĄ KWOTĘ! Na co samorząd wyda pieniądze?

Rozbudowa sieci tramwajowej w Olsztynie. Gdzie będzie prowadzić?

Nowa, olsztyńska infrastruktura tramwajowa to ponad sześć kilometrów podwójnego torowiska. Z Pieczewa zostanie poprowadzone ulicami Wilczyńskiego, Krasickiego, Synów Pułku, Wyszyńskiego i al. Piłsudskiego. Nad skrzyżowaniem Krasickiego z Synów Pułku powstanie estakada o długości ok. 270 m. Poza tym przy Wysokiej Bramie zostanie wybudowany węzeł przesiadkowy.

Oferta konsorcjum Polimex-Trakcja wybranego do realizacji zadania opiewa na nieco ponad 403 mln złotych brutto. Umowa na realizację zadania zostanie podpisana po zakończeniu weryfikacji przetargu przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Budowa nowej infrastruktury ma potrwać ok. 26 miesięcy od daty zawarcia umowy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Prezydent Olsztyna dostał tajemniczy list z USA. Czego dotyczył?

Andrzej Duda na nartach

Tramwaje w Olsztynie. CZYTAJ WIĘCEJ: