Prezydent Olsztyna dostał tajemniczy list z USA. Czego dotyczył?

2021-02-01 13:42 sch
Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz
Autor: FB Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz otrzymał nietypowy list prosto ze Stanów Zjednoczonych, a konkretnie z Richmond, stolicy stanu Wirginia. Amerykańskie miasto proponuje odnowienie współpracy, zainicjowanej w połowie lat 90. ubiegłego wieku. - To miła i dość zaskakująca niespodzianka - napisał prezydent Olsztyna.

Amerykanie napisali do prezydent Olsztyna

Piotr Grzymowicz otrzymał niespodziewany list z Richmond, amerykańskiego miasta będącego stolicą stanu Wirginia. Amerykanie chcą odnowić współpracę z miastem Olsztyn. Zainicjowano ten pomysł już w latach 90. ubiegłego wieku, ale współpraca nie weszła ostatecznie w fazę realizacji i intensywnych kontaktów. - To miła i dość zaskakująca niespodzianka - napisał Piotr Grzymowicz w mediach społecznościowych, dzieląc się informacją na temat listu z USA.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Prezydent Olsztyna zabrał głos ws. strajku kobiet. "Aborcja jest dramatem"

Express Biedrzyckiej - Włodzimierz Cimoszewicz: Trump był politycznym nieporozumieniem

Olsztyn będzie współpracować z amerykańskim miastem?

- Trudno teraz szukać odpowiedzi na pytanie: dlaczego tak się stało, ale czas idzie naprzód i deklarację współpracy z „siostrzanym” Richmond, odbieram jako bardzo miły gest i zachętę do budowania nowych, przyjacielskich relacji, a tych jak wiadomo nigdy nie jest za dużo - dodał prezydent Olsztyna, który w porozumieniu z przewodniczącym Rady Miasta, odpowiedział na zaproszenie i podpisałem deklarację odnawiającą współpracę Olsztyna i Richmond.

- Na bliższe kontakty z partnerami z Wirginii musimy zapewne poczekać do końca pandemii koronawirusa, ale świadomość, że mamy przyjaciół nawet w dalekiej w Ameryce zawsze ma swoją wagę i znaczenie - zakończył Grzymowicz.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Śmierć Pawła Adamowicza. Piotr Grzymowicz o prezydencie Gdańska. Padły mocne słowa!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE