Utonięcie policjanta na Mazurach! NOWE FAKTY o tragedii nad jeziorem Ublik Wielki!

2020-05-07 12:38 SCH
Poszukiwania 32 letniego mężczyzny
Autor: OSP Wydminy

We wtorek (5 maja) z jeziora Ublik Wielki wyłowiono zwłoki 32-letniego policjanta. Mężczyzna wraz z dwoma kolegami, również policjantami, płynął łodzią, która wywróciła się. Znamy szczegóły tragicznego wypadku na Mazurach.

Utonięcie w majówkę na Mazurach

Przypomnijmy, że trzech policjantów z woj. mazowieckiego wybrało się na Mazury na majówkę. Podczas wycieczki 3 maja ok. godz. 18 wybrali się popływać łodzią na jeziorze Ublik Wielki. W pewnym momencie łódka wywróciła się. Mężczyźni wpadli do wody. Dwóch z nich wydostało się na brzeg.

Trzeciego z policjantów, 32-latka, poszukiwano przez kilkanaście godzin. Wreszcie 4 maja w godz. popołudniowych zwłoki poszukiwanego mężczyzny zostały wyłowione z wody 20 metrów od brzegu. Mówi Krzysztof Stodolny, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Prokuratura Rejonowa w Giżycku otrzymała materiały z komendy powiatowej policji dotyczące wypadku, jaki miał miejsce na jeziorze Ublik Wielki 3 maja 2020 r. Zostało wszczęte śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci.

Policjanci złamali zasady bezpieczeństwa

Mężczyźni uczestniczący w tragicznym wypadku nie byli ze sobą spokrewnieni, więc w myśl przepisów wprowadzonych na czas epidemii koronawirusa, złamali zasady związane z zapobieganiem COVID-19. Prokuratura Rejonowa w Giżycku skieruje do sanepidu zawiadomienie o naruszenie obowiązujących przepisów.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ TUTAJ!

Fałszywy policjant. Rozpoznajesz? Dzwoń na policję
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE