Utrudnienia w centrum Olsztyna. Zmiany w ruchu od 23 maja

2022-05-23 8:35
Objazd
Autor: Urząd Miasta Olsztyna Utrudnienia w ruchu na ulicach Olsztyna.

Trwa przebudowa sieci wodociągowej w pobliżu ciągu ulic 11 Listopada i Placu Jedności Słowiańskiej w Olsztynie. Prace poprzedzają rozpoczęcie budowy węzła przesiadkowego przy Wysokiej Bramie. W związku z tym należy spodziewać się utrudnień w centrum miasta. Od poniedziałku (23 maja) obowiązują zmiany w ruchu.

Jak przyznają wodociągowcy, sieci w tym rejonie Olsztyna mają kilkadziesiąt lat. Ich kondycja techniczna nie jest najgorsza, ale zostaną wymienione profilaktycznie. - Trasa przebudowywanych sieci wodociągowych przebiega przez chodniki i jezdnie w pasie drogowym kilku ulic: Placu Jedności Słowiańskiej, F. Nowowiejskiego, 11 Listopada, Marii Curie Skłodowskiej, Staromiejskiej - informuje Anita Chudzińska z Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Od poniedziałku (23 maja) wykonawca planuje zmianę organizacji ruchu w tym rejonie dla ruchu samochodowego. Jak podaje ratusz w Olsztynie, zakres prac wymaga zamknięcia skrzyżowania ulic: 11 Listopada/Plac Jedności Słowiańskiej/Nowowiejskiego z jednoczesnym pozostawieniem otwartego wjazdu w ul. Marii Curie-Skłodowskiej.

Co to oznacza? Wprowadzone zostaną objazdy. Od strony Dworca Zachodniego ruch zostanie przekierowany na trasę: Wyzwolenia - Curie-Skłodowskiej - Ratuszowa - 1 Maja - Pieniężnego. Natomiast od strony centrum przewidziano krótki objazd: pl. Jana Pawła II - Pieniężnego. Na ul. Pieniężnego (przed skrzyżowaniem z 22 Stycznia/Plac Jedności Słowiańskiej) uruchomiony zostanie przystanek autobusowy.

Pozostawiono możliwy dojazd do trzech parkingów i placu budowy, gdzie ruch będzie się odbywał dwukierunkowo. Na skrzyżowaniu ulic: Pieniężnego/22 Stycznia/Plac Jedności Słowiańskiej zaprojektowano mini-rondo.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Dybowo. Kierowca dostawczaka nie wyhamował przed przejazdem i uderzył w pociąg

Źródło: Urząd Miasta Olsztyna

Sonda
Czy wierzysz, że to jest ostatnia kadencja PiS-u u władzy?
Garri Kasparow o tym czy rosyjscy sportowcy powinni startować w międzynarodowych turniejach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE