Trzej poszukiwani przestępcy w rękach kętrzyńskiej policji! A to wszystko w ciągu jednej doby!

2020-07-09 22:30 Paweł Kicowski
Policja
Autor: Policja

Dobre rozpoznanie rejonu służbowego przez dzielnicowych i regularny kontakt z lokalną społecznością – to ważne i bardzo przydatne elementy, które w policyjnej pracy pomagają zatrzymać osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Tak też było w przypadku 24-latka poszukiwanego z oszustwo. Mężczyzna już trafił do aresztu śledczego. Drugi z mężczyzn, poszukiwany przez prokuraturę do ustalenia miejsca pobytu, sam przyszedł na komendę. Trzeci z mężczyzn trafił do policyjnej celi po tym jak "wpadł" w ręce kryminalnych.

Jeden z poszukiwanych sam się zgłosił bo wiedział, że go policja szuka

Wśród wielu różnych czynności policyjnych jest również zatrzymywanie osób poszukiwanych. Osoby poszukiwane rzadko czekają na funkcjonariuszy w swoich domach. Często celowo ukrywają się, zmieniają miejsca pobytu, aby utrudnić lub wydłużyć wykonanie czynności karnych lub administracyjnych ze swoim udziałem.

8 lipca (środa) dzielnicowi z Komisariatu Policji w Korszach poprzez dobre rozpoznanie rejonu służbowego i regularny kontakt z lokalną społecznością ustalili miejsce przebywania osoby ukrywającej się przed organami ścigania. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ma przebywać w jednym z mieszkań na terenie gminy Korsze.

W mieszkaniu zaskoczony widokiem funkcjonariuszy 24-latek twierdził, że nie wiedział, że był poszukiwany i że ma się zgłosić do aresztu. Mieszkaniec gminy Korsze poszukiwany był na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie.

Mężczyzna ma do odbycia karę 7 miesięcy pozbawienia wolności za oszustwa. Dzielnicowi zatrzymali mężczyznę i przewieźli do policyjnej celi. 24-latek trafił już do aresztu śledczego, gdzie odbędzie zasądzoną karę.

Aleksandra Niedźwiedź o nowym serialu TVN "Królestwo kobiet"

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Niemalże w tym samym czasie czyli około godz. 11:00 do Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie przyszedł mężczyzna. W trakcie rozmowy oznajmił, że zgłosił się, ponieważ dowiedział się, że szukają go policjanci.

Funkcjonariusze poinformowali mężczyznę, że jest poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Kętrzynie do ustalenia miejsca pobytu celem przeprowadzenia z jego udziałem czynności.

Policjanci sporządzili oświadczenie dotyczące miejsca przebywania mężczyzny, a następnie wręczyli wezwanie do prokuratury po czym został zwolniony.

Dzisiaj natomiast o godz. 5:40 Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie ustalili na podstawie pracy operacyjnej, że poszukiwany 37-latek może przebywać w jednej z miejscowości w gm. Kętrzyn. Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania od kilku miesięcy.  

Mieszkaniec gminy Korsze ma do odbycia karę pozbawienia wolności za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Wkrótce mężczyzna trafi do aresztu gdzie odbędzie zasądzoną karę.